Půjčovna lodí

BEROUNKA - HRON - JIZERA - LUŽNICE - MALÝ DUNAJ - OHŘE - OTAVA - SÁZAVA - VLTAVA - PRAHA

Ahoj vodáci,

vítejte v půjčovně lodí, raftů a vodáckých potřeb Dronte. Na všech níže uvedených řekách jsme stálá půjčovna s vlastními sklady na řece. Vybavení vám dovezeme případně i na jiná místa začátku vaší plavby a na konci si ho zase přebereme. Samozřejmostí je i zapůjčení dalšího vybavení jako jsou pádla, vesty, barely, případně neoprénové vybavení. Půjčovna začíná se svým pravidelným provozem od 1.5 a končí 30.9. Pokud je hezké počasí a zájem můžeme zapůjčit vybavení i mimo vodáckou sezónu. Od března do května a od září do října nabízíme půjčování lodí také na vodáckých akcích jako je například Vavřinecký potok, Rokytka, Botič, Divoká Orlice a další.

Prosíme o pochopení - z kapacitních důvodů preferujeme v prvním červencovém týdnu objednávky na tři a více dní.

Letošní novinky : 

  • na řece Ohři nabízíme od května půjčení koloběžek. Pokud jedete autem, můžete splout řeku na kánoi a z cíle se pro auto vrátit koloběžkou. Máte na výběr mezi klasickou koloběžkou a elektrokoloběžkou. Ceník a trasy připravujeme.
  • Na řece Ohři letos pro zájem vodáků nabídneme paddleboardy v úseku Kynšperk - Karlovy Vary. Ceník a trasy připravujeme.
  • Pro vaše pohodlí jsme pro vás připravili aplikaci do mobilu, kde budete mít uloženy své objednávky u naší půjčovny. Aplikace vám pomůže lépe se orientovat při plavbě na řece. Aplikaci naleznete zde

Přejeme vám příjemnou plavbu

Pokud se chcete zapojit do našeho pracovního týmu, tak aktuální pracovní nabídky jsou zde : PRÁCE V DRONTE


BEROUNKA - HRON - JIZERA - LUŽNICE - MALÝ DUNAJ - OHŘE - OTAVA - SÁZAVA - VLTAVA - PRAHA

Půjčovna lodí BEROUNKA

Na řece Berounce půjčujeme rafty, kanoe, kajaky i ostatní vodácké vybavení. Berounka je obvykle sjízdná celoročně a je vhodná i pro úplné začátečníky. Je to řeka pro romantiky a pohodáře, kterým nabízí velké množství tábořišť, hospůdek a hlavně krásnou opuštěnou přírodu.

Detail

Zobrazit ceník

Kontakty

Půjčovna lodí HRON

Na Hronu půjčujeme plastové kanoe, plastové kajaky, nafukovací rafty a pálavy a další vodácké vybavení, které je potřebné k vaší plavbě. V našem vodáckém centru Dronte - Nemecká provozujeme vodácké tábořiště a máme zde základnu pro půjčovnu. Hron je obvykle celoročně sjízdný z Nemecké až do Dunaje, prvních 100 km stále proudí mírnými peřejemi krásnou přírodou, přesto je dostatek tábořišť a doprava i zásobování v dosahu. Pod Kozárovci je již tok klidný, ale stále pěkný.

Detail

Zobrazit ceník

Kontakty

baraka Paraplíčko

Půjčovna lodí JIZERA

Na řece Jizeře půjčujeme rafty, kanoe, kajaky i ostatní vodácké vybavení. Jizera je pro turisty sjízdná od soutoku s Kamenicí v Podspálově, celoročně pak z Malé skály. Pro jedno a dvoudenní výlety doporučujeme dolní tok.

Detail

Zobrazit ceník

Kontakty

Půjčovna lodí LUŽNICE

Na řece Lužnici půjčujeme rafty, kanoe, kajaky i ostatní vodácké vybavení. Lužnice je v úseku Suchdol - Tábor meandrující lužní řeka obvykle sjízdná celoročně . Úsek Tábor - Bechyně je obtížnější a může zde být vody málo. Po celém toku je dostatek tábořišť.

Detail

Zobrazit ceník

Kontakty

Půjčovna lodí MALÝ DUNAJ

Na Malém Dunaji půjčujeme dvou a třímístné kanoe, čtyř a šestimístné katamarany a dvanáctimístné pramice. Tok Malého Dunaje klidně meandruje Podunajskou nížinou, čistá voda ve štěrkovém korytě a lužní lesy poskytují útočiště velkému množství živočichů. Naše centrum je v bezprostřední blízkosti Bratislavy v tábořišti Dronte Zálesie.

Detail

Zobrazit ceník

Kontakty

kanál pro vodáky Kynšperk

Půjčovna lodí OHŘE

Půjčovna na řece Ohři, půjčujeme plastové kanoe, kajaky, nafukovací rafty a kanoe, včetně dalšího vybavení. Na této řece jsme největší stálou půjčovnou. Máme zde výdejní a výběrní místa, z některých se neplatí za dopravu lodí a vlastní tábořiště. Lodě půjčujeme z Tršnice u Chebu až po Kadaň.

Detail

Zobrazit ceník

Kontakty

Soutok Vydry a Křemelné

Půjčovna lodí OTAVA

Na řece Otavě půjčujeme rafty, kanoe, kajaky i ostatní vodácké vybavení. Otava je obvykle sjízdná celoročně v úseku Sušice - Písek a je vhodná i pro začátečníky. Je to řeka s čistou vodou lákající ke koupání, najdeme zde několik velmi oblíbených jezů s propustmi na cvičení, také nabízí velké množství tábořišť.

Detail

Zobrazit ceník

Kontakty

Půjčovna lodí SÁZAVA

Na řece Sázavě půjčujeme kanoe, kajaky i nafukovací rafty a ostatní vodácké vybavení. Pokud je dost vody, můžete vyplout už z Havlíčkova Brodu a užít si tak věhlasné peřeje Stvořidla. Po většinu roku je Sázava sjízdná z Ledče nad Sázavou do Pikovic. Sázava nabízí klidně proudící vodu pro začátečníky, jezy s propustmi a na závěr i krásné peřeje pro zkušenější vodáky. Po celém toku je dostatek míst k přenocování i občerstvení.

Detail

Zobrazit ceník

Kontakty

Půjčovna lodí VLTAVA

Na řece Vltavě půjčujeme rafty, kanoe, kajaky i ostatní vodácké vybavení. Vltava je obvykle sjízdná celoročně v úseku Vyšší Brod - Boršov, protože průtok je regulován. Obtížnost tohoto úseku je WW1, ale zvládnou ho i méně zkušení vodáci. Je to řeka s čistou vodou, stálým proudem, lehkými peřejemi, množstvím jezů s propustmi pro vodáky, velkému množství vodáků odpovídá velké množství tábořišť.

Detail

Zobrazit ceník

Kontakty

Detail půjčovny

Půjčovna lodí PRAHA

V sídle firmy je možné půjčit kajaky a veškeré vybavení na divokou vodu a objednané kanoe, rafty a nafukovací kanoe. Zde je také možno platit v hotovosti objednávky na jakoukoli řeku, nebo akci Dronte. Možnost vyzvedávání a placení v čase podle předchozí dohody.

Detail

Zobrazit ceník

Kontakty