Půjčovna lodí LUŽNICE

Na řece Lužnici půjčujeme kanoe, rafty, nafukovací kanoe a ostatní vodácké vybavení. Lužnice bývá celoročně sjízdná ze Suchdola. Po 16 km, na Rozvodí, se dělí na Starou a Novou řeku. Pro vjezd do Staré řeky musíte přenést segmentový jez a dále se řeka klikatí divokými lužními lesy až do největšího českého rybníka Rožmberk. Koryto bývá někdy zarostlé a zapadané stromy, aktuální sjízdnost je dobré zjistit na internetu od někoho, kdo v nedávné době Starou řeku jel. Přepádlování Rožmberka při protivětru může být obtížné, dokáží se zde vytvořit velké vlny. Většina vodáků pokračuje na Rozvodí vpravo uměle vybudovaným korytem Nové řeky, která se po 13 km vleje do Nežárky a ve Veselí nad Lužnicí se opět spojí se Starou řekou. Obě cesty z Rozvodí do Veselí jsou dlouhé 25 km. Nová řeka je přímější, teče, nebývají zde žádné problémy se sjízdností. Příroda v okolí je krásná a nedotčená.

Spodní úsek z Tábora do Bechyně má obtížnost WW 1 a bývá za malé vody nesjízdný.

Sklad pro Lužnici máme v Kardašově Řečici.

V prvním červencovém týdnu půjčujeme lodě přednostně na plavby dlouhé 3 a více dní.Pro jedno a dvoudenní plavby půjčujeme vybavení v setu lodě s pádly, vestami a barelem. Pokud nepotřebujete všechno vybavení v setu, cena se nemění, k setu je možné doobjednat další vybavení. Na jedno a dvoudenní výlety jsme pro vás připravili trasy, na kterých je doprava vybavení na start a z cíle již v ceně setu. Pokud se rozhodnete pro jinou trasu, počítejte s příplatkem za dopravu podle ceníku jako při vícedenní plavbě. Pro plavby na tři a více dní si vyberete jednotlivé kusy vybavení sami.

Objednávku vybavení zadáte na vebovém formuláři pod odkazem vlevo na této stránce. Pokud máte nestandartní požadavky, napište je do poznámky, my podle nich objednávku upravíme, nebo se vám ozveme pro upřesnění. Dotazy a problémy s vámi vyřešíme mailem na adrese luznice@dronte.cz, nebo na telefonu 605 242 544.  Po vašem zadání objednávku zpracujeme a pokud je vybavení k dispozici, schválíme a objednané položky vám rezervovujeme. Současně s potvrzením rezervace obdržíte výzvu k zaplacení půjčovného do 12 pracovních dnů na náš účet. Pokud datum plavby začíná dříve než za 12 dní, musí být objednávka zaplacena nejpozději dva dny před začátkem plavby. Objednávku zadanou "na poslední chvíli" můžete zaplatit hotově při přebírání vybavení. Pro větší skupiny od 4 plavidel nabízíme možnost platby zálohy ve výši 50% ceny, zbytek může být poslán na účet tak, aby došel nejpozději 2 dny před započetím plavby nebo zaplacen hotově při vyzvednutí vybavení. V odůvodněných případech je možné sjednat jiný termín a způsob platby. Neposlání platby v termínu rezervaci neruší. Rezervaci je nutno zrušit písemně mailem. Slevy se vztahují pouze na objednávky zadané přes internet, na telefonické a mailové objednávky se slevy nevztahují!

K objednávce doporučujeme sjednat pojištění pro případ zrušení plavby ve výši 20% ceny včetně dopravy, kdy vám v případě zrušení plavby nejpozději 12 hodin před zahájením plavby, vrátíme půjčovné za zrušenou objednávku, nebo její zrušenou část. Může se hodit v případě povodně, sucha, špatného počasí, nemoci posádky a jiných nepředvídatelných situací.

Zejména pro nafukovací plavidla důrazně doporučujeme sjednat pojištění proti poškození materiálu ve výši 10% ceny. Vztahuje se na neúmyslné poškození při řádném používání a péči o vybavení. Pojistit lze pouze celou objednávku.

Klient, který je již registrován v našem objednávkovém systému a zadá si sám objednávku na svoje přihlašiovací údaje, získává automaticky věrnostní slevu 3% z ceny objednávky. Objednávkám více než 4 plavidel náleží množstevní sleva 3% z ceny. Slevy se vztahují pouze na objednávky zadané přes internet, na telefonické a mailové objednávky se slevy nevztahují! Školy a dětské organizace mají možnost objednat vybavení za nižší ceny půjčovného.

Polatek za dopravu vybavení se řídí ceníkem konkrétní řeky a je paušální za celou objednávku bez ohledu na její velikost. Doprava se neplatí u vyjmenovaných jednodenních a dvoudenních plaveb, kde je již započtena v ceně půjčovného za set vybavení. V případě změn a nestandartních míst, nebo časů předání vybavení vám máme právo naúčtovat příplatek za mimořádný svoz ve výši 300,- Kč k obvyklé ceně dopravy v místě. Při nedodržení času vrácení vybavení máme právo požadovat za každou započatou hodinu čekání poplatek ve výši 300,- Kč.