Půjčovna lodí LUŽNICE - Co půjčujeme

Ahoj vodáci,

nevíte, co si máte půjčit?
Jak vypadá vybavení, které se skrývá pod záhadnými názvy?
Nevíte jakou velikost zvolit?
Jak se máte k vybavení chovat?
Jak o něj během plavby pečovat?
Jakým způsobem ho používat, aby se nezničilo a sloužilo jak má?

Na všechny tyto otázky by vám měly odpovědět naše stránky. Pokud se jim to přesto nepovede a nevíte si rady, nebojte se zeptat mailem, nebo telefonem podle kontaktů zvolené řeky, nebo na pražské centrále.

 

                                        Těšíme se na Vás na vodě Team DRONTE.

 

KANOE Půjčujeme několik druhů pevných plastových dvou a trojmístných kanoí. Každý typ má trochu jiné jízdní vlastnosti - rychlost, stabilitu, nosnost, obratnost. Abyste zvolili tu správnou loď právě pro vás na konkrétní řeku měli byste znát složení vaší posádky a skupiny, vaše vodácké umění a cíl cesty.
KAJAKY Plastových kajaků jsou stovky druhů. V naší půjčovně máme kajaky firem Noah kayaks, Pyranha, Jackson a Zet a to kajaky cestovní, mořské, playboaty, creekovky a rodeovky. Pro volbu nejvhodnějšího kajaku byste měli zvážit charakter řek, na které jedete, vaši velikost a váhu, vodácké zkušenosti, technickou zdatnost, sílu, složení skupiny, se kterou se na vodu vydáváte a jejich plavidla, jak budete cestovat a co chcete na vodě zažít.
NAFUKOVACÍ PLAVIDLA Volba nafukovacího plavidla má své výhody a nevýhody. Vlastnosti jednotlivých typů kanoí i raftů jsou velice rozdílné. Obecně jsou nafukovací lodě oproti plastovým pomalejší - více se nadřete, snadněji se mohou poškodit - protrhnout, prasknout na slunci, ale pokud jsou nafouknuté, nepotopí se ani po zvržení, čímž dodávají mnohým vodákům pocit bezpečí. Děti mají i na vodě velký výběh a při spánku se neotlačí. Dva zdatní a zkušení vodáci mohou dopřát krásný a bezpečný zážitek více nováčkům, nebo hendikepovaným. Zkušená posádka sjede na raftu i vodnatou těžkou řeku. V půjčovně máme několik druhů nafukovacích kanoí a raftů pro 2-12 osob.
PÁDLA V dnešní době půjčují půjčovny již výhradně plastová pádla s duralovou žerdí. Kanoistické a kajakářské pádlo rozezná asi každý, ale jakou délku pádla zvolit? Co to znamená levé a pravé pádlo?
VESTY Všechny vesty, které půjčujeme jsou plněny nenasákavou pěnou a splňují normu EN 393 jako podpůrný plovací prostředek. Ale jakou vestu si vypůjčit na kajak, raft, kanoi? Kdy je nutné mít na vodě vestu? Jak velkou vestu pro dítě, nebo psa?
OBLEČENÍ Neoprenové rukavice, kalhoty, boty, vodácké bundy, helmy. To vše je vybavení, které v parném létě na klidné řece ani nemusíte znát, ale v chladných jarních a podzimních dnech, za vytrvalých dešťů, nebo na zahraničních ledovcových řekách, byste bez jeho použití ohrozili své zdraví, možná i život a tím i bezpečnost celé skupiny. Do chladné vody a počasí neváhejte a pořádné vodácké vybavení si vypůjčte, nebudete litovat!
OSTATNÍ Barely, loďáky, házečky, nafukovací vaky do kajaků, pumpy, špricdeky. Zdánlivé maličkosti, na které můžete snadno zapomenout, ale bez nichž můžete mít zkažený celý výlet. Mokrý spacák nezahřeje, chleba je rozpustný ve vodě, kajak se potopí, rozláme, uplave, kamarádovi ve válci bez lana nepomůžete, když raft neupustíte na slunci, praskne, měkký raft zase nejede, jen se vlní na hladině.