Řeka Ohře

Ohře je jednou z nejkrásnějších a nejlépe tekoucích řek v Čechách. Pramení ne Smrčinách v Německu a ústí do Labe u Litoměřic. Délka jejího toku je 316 km, z toho na našem území 246 km. Vodácky je využíván úsek dlouhý 110 km mezi přehradou Skalka nad Chebem po Klášterec nad Ohří, kde vodu zadržuje přehrada v Kadani.

Řeka Ohře má čistou vodu a od Tršnice u Chebu je to lehký, klidně proudící tok s meandry a úchvatnou přírodou Slavkovského lesa a mnoha zajímavostmi v okolí. Můžete si udělat výlet na Motýlí farmu, sopečnou činnost v přírodní rezervaci SOOS, nebo navštívit překrásný hrad Loket. Zde začínají první peřeje, které vás donesou kolem Svatošských skal do Karlových Varů. Je na vodákovi, jestli se projde po kolonádě nebo zavítá na rozhlednu Diana, než bude pokračovat dál přes cvičnou peřej Hubertus do kotliny, kterou vytváří nedotčené Doupovské hory na pravém a úpatí Krušných hor na levém břehu. Zde začíná cesta hradů jako je Hauenštejn, Himlštejn a další. Charakter řeky je peřejnatý a na své si přijdou i akčnější vodáci, z Karlových Varů do Klášterce nad Ohří je obtížnost řeky WW 1.

Tábořišť, zásobovacích a občerstvovacích možností je pro vodáky v okolí řeky velké množství. K dopravě je možné využít železnici, která Ohři doprovází v celé její délce a spojení je rychlé a časté.

Ohře je bezpečná řeka vhodná i pro začátečníky, ale je třeba respektovat zásady bezpečné plavby. Nebezpečné jezy na řece jsou Černý mlýn a Radošov. Jez v Kynšperku by vás neměl ohrozit, protože ho pohodlně objedete levobřežním ramenem, které bylo pro vodáky vybudováno a je řádně označeno. Jez v Tuhnicích nad Karlovými Vary byl přestavěn, má u levého břehu vodáckou propust, do které se dá bezpečně najet ramenem řeky, které vás k jezu skoro nepustí.

Další informace na padlo.cz.

NOVĚ SI TAKÉ MŮŽETE V NAŠICH PŮJČOVNÁCH  VYPŮJČIT KOLOBĚŽKY A ELEKTROKOLOBĚŽKY

Naše půjčovny na řece Ohři leží u cyklostezky a tak si svůj vodácký výlet můžete zpestřit vyjížďkou na koloběžce nebo elektrokoloběžce. Nebo jí můžete použít jako dopravní prostředek na začátek nebo na konec plavby nebo zpět ke svému autu

 

 

Letos si také můžete v letní sezóně vyzkoušet na Ohři PADDELBOARDY. Pořídili jsme ty nejstabilnější, takže si na nich můžete užít nejenom říční romantiku, ale také trochu adrenalinu. Půjčujeme je z Tršinice u Chebu, v Kynšperku a v Sokolově. Cena za hodinu půjčení je 150 Kč, za celý den 350 Kč.

 

 

 

 

Vodácká navigace

Aktuální sjízdnost

Stanice Říční km Stav Limit Sjízdnost Čas Trend
Citice 205 121 cm
15.9 m3
40 cm Sjízdná 20.11.2017
10:40:00
klesá
Karlovy Vary - Drahovice 174 81 cm
31.7 m3
31 cm Sjízdná 20.11.2017
10:40:00
klesá