Řeka Ohře - Dvoudenní plavba

Tršnice - Loket

Tato klidnější trasa určitě nadchne vodáky, kteří preferují pohodu, klid a romantiku na řece. Délka trasy je 44 km a obtížnost je hodnocena jako ZWC, což je klidně tekoucí řeka. Doporučujeme přijet v předvečer vaší plavby a přespat v našem kempu v Kynšperku nad Ohří, kde vám nabízíme příjemné stanování, parkování, teplé srpchy a občerstvení. Druhý den ráno můžete nechat postavené stany v kempu a do Třšnice vyjet vlakem, zde vám vydáme lodě mezi 9 a 11 hodinou. Čistá řeka s množstvím vodních rostlin klidně meandruje lučinami až do Kynšperka nad Ohří, kde vodu zadržuje zdejší jez. Připlujete až k ostrovu, kde vám šipka ukazuje, že máte plout do levého ramene, které je upraveno jako kanál pro vodáky. Před ústím kanálu zpět do řeky máte po levé i pravé straně náš kemp. Další možnost táboření je v Šabině. Z Kynšperku nad Ohří je již údolí lesnaté a užší. Po mírně proudící řece s malými peřejemi a jízky v Dasnici a Šabině doplujete k nebezpečnému jezu u Hlavna – Černého Mlýnu, který se sjíždí vodáckou propustí vlevo. Pak začíná regulované koryto, kterým řeka rychleji ubíhá k Sokolovu. Nalevo před ústím řeky Svatavy uvidíte naši loděnici a tábořiště Dronte, kde se můžete občerstvit. Před Královským Poříčím je kamenný šikmý jez, který snadno přenesete vlevo. Pokud je dostatek vody a dokážete přesně najet, je možné ho sjet. Zaklínění mezi kameny v jezu může být ale nebezpečné.  Romantické údolí před Loktem ukončuje stupeň, který se dá snadno sjet v levé části, nebo přenést vpravo. To už vás v dálce vítá hrad Loket. Vpravo si všimněte pěkného přírodního amfiteátru a za zatáčkou podjedete most a přistanete na pravém břehu nad jezem, který přenesete. Sjíždění rybího přechodu je zakázané a nebezpečné. Za chvíli následuje další jez, který se dá sjet nebo sešoupnout úplně vpravo nebo vpravo přenést po silnici, což je ale obtížnější. U následujícího silničního mostu zastavte na pravém břehu a odevzdejte lodě v naší pobočce Půjčovny lodí v Lokti na ř.km 190,9 mezi 17 a 19 hodinou.

Kynšperk nad Ohří - Loket

Kratší verze předchozí plavby, pro rodiny s dětmi nebo pro ty, kteří nemají ambice hltat kilometry. Délka trasy je 28 km, řeka je klidná a přespat můžete v tábořišti Dronte v Sokolově. Lodě vydáváme na levém břehu ve Vodáckém centru a tábořišti Dronte v Kynšperku nad Ohří na ř. km 218,5, mezi 9 a 11 hodinou. Řeka mírně proudí lesnatým údolím s malými peřejemi a jízky v Dasnici a Šabině k nebezpečnému jezu u Hlavna – Černého Mlýnu, který snadno sjedete vodáckou propustí vlevo. Pak začíná regulované koryto, kterým řeka rychleji ubíhá k Sokolovu, kde nalevo před ústím řeky Svatavy uvidíte naši loděnici, kde se můžete utábořit a občerstvit. Před Královským Poříčím je kamenný šikmý jez, který snadno přenesete vlevo. Pokud je dostatek vody a dokážete přesně najet, je možné ho sjet. Zaklínění mezi kameny v jezu může být ale nebezpečné. Romantické údolí před Loktem zakončuje stupeň, který se dá snadno sjet v levé části, nebo přenést vpravo. Potom se před vámi objeví hrad Loket. Vpravo si všimněte pěkného přírodního amfiteátru a za zatáčkou podjedete most a přistanete na pravém břehu nad jezem, který vedle rybího přechodu přenesete. Sjíždění rybího přechodu je zakázané a nebezpečné. Za chvíli následuje další jez, který se dá sjet nebo sešoupnout úplně vpravo nebo vpravo přenést po silnici, což je ale obtížnější. U následujícího silničního mostu zastavte na pravém břehu a odevzdejte lodě v naší pobočce Půjčovny lodí v Lokti na ř.km 190,9 mezi 17 a 19 hodinou.

 

Loket - Vojkovice

Tato plavba je dlouhá 40 km, stupeň obtížnosti je WWI, řeka teče přes četné peřeje s velkými balvany, které však zvládne i lehce zkušený vodák. Lodě vydáváme u posledního silničního mostu ve Vodáckém centru Dronte v Lokti na ř.km 190,9 mezi 9 a 11 hodinou. Krátce pod Loktem se objevují v řece první kameny a peřeje a řeka vás veze krásným zalesněným údolím CHKO Slavkovský les až k lávce u Svatošských skal, kde stojí za to zastavit, prohlédnout skalní město, případně se občerstvit v hospůdce pro vodáky na pravém břehu. Dále již řeka zvolní a to vás již vítají Karlovy Vary. Za prvním silničním mostem vás čeká trocha pádlování k Tuhnickému jezu. Tento bývalý zabiják je přestavěn do mírumilovného beránka. Šlajsnu najdete u levého břehu, je vybavena plastovými kartáči tak, aby jí mohly použít při svém putování ryby. Ke šlajsně se nejlépe dostanete tak, že před ostrovem, který je před jezem, uhnete do levého ramene a tudy připlujete přímo tam, kam potřebujete. V Karlových Varech překonáte ještě jez U Solivárny, který se při dostatečném stavu vody dá sjet úplně vlevo a menší stupeň s velkým vývarem. Pak se už můžete těšit na hezké peřeje s velkými balvany a lesnaté okolí, které potěší především romantiky. Cvičnou peřej Hubertus zvládne mírně zkušený vodák, ale je možné ji přenést po levém břehu tábořištěm s občerstvením. V Dubině na pravém břehu doporučujeme výbornou vodáckou hospodu a táboříště u Dvořáků kde máme i vodácké centrum případně zde můžete ukončit  plavbu. Následující jez se obvykle jezdí vlevo. Dále vás řeka odnese k zchátralým lázním Kyselka, s pramenem Mattoni a rozhlednou na Bučině. Četné peřeje jsou proloženy nebezpečným Radošovským jezem, který v žádném případě nesjíždějte, ale přeneste po levém břehu. Ve Vojkovicích v tábořišti 300 metrů za mostem vlevo odevzdáte mezi 16 a 18 hodinou vodácké vybavení. Zde je možno se občerstvit ve stánku nebo ve vinárně. Vlakem můžete odjet zpět do Karlových Varů nebo na Chomutov.

NOVĚ SI TAKÉ MŮŽETE V NAŠICH PŮJČOVNÁCH  VYPŮJČIT KOLOBĚŽKY A ELEKTROKOLOBĚŽKY

Naše půjčovny na řece Ohři leží u cyklostezky a tak si svůj vodácký výlet můžete zpestřit vyjížďkou na koloběžce nebo elektrokoloběžce. Nebo jí můžete použít jako dopravní prostředek na začátek nebo na konec plavby nebo zpět ke svému autu

 

V prvním červencovém týdnu půjčujeme lodě přednostně na plavby dlouhé 3 a více dní.

 Aktualní sjízdnost

PODMÍNKY SPLUTÍ

Při dvoudenních výpůjčkách půjčujeme vybavení v SETECH, což je plavidlo, pádla, vesty a barel. Pokud potřebujete dětské vesty, je nutné to uvést v objednávce, automaticky vozíme vesty dospělých velikostí. K setu si můžete doobjednat další vybavení. Všechno vybavení ze setu si nemusíte vyzvednout, ale cena se tím nemění. V ceně výpůjčky setu je na vyjmenovaných trasách již zahrnuta doprava vybavení na začátek a z konce plavby. Při výpůjčce na jinou trasu si musíte připlatit za dopravu cenu podle ceníku. Dopravu osob zpět na start nezajišťujeme.

 

Objednávku vybavení zadáte na webovém formuláři pod odkazem vlevo na této stránce.

  Máte možnost zvolit levnější ceny s platbou předem na účet,
  nebo vyšší ceny
s platbou  hotově při přebírání lodí.
  Pokud máte nestandardní požadavky,napište je do poznámky,
  my podle nich objednávku upravíme,nebo se vám ozveme pro upřesnění.

Objednávky
  Po vašem zadání objednávku zpracujeme a pokud je vybavení k dispozici,schválíme
  a objednané položky vám rezervujeme. Současně s potvrzením mailem rezervace
  obdržíte výzvu k zaplacení půjčovného do 12 pracovních dnů na náš účet. Pokud
  datum plavby začíná dříve než za 12 dní, musí být objednávka zaplacena nejpozději 5 dní

  před začátkem plavby. Pokud není v tomto termínu objednávka zaplacena,
  ceny se automaticky přepočtou na ceny objednávky s platbou na místě.
  Případný doplatek za doobjednávku může být zaplacen v hotovosti při přebírání lodí.

       Neposlání platby v termínu rezervaci neruší, rezervaci je nutno zrušit písemně mailem. 

                                Na žádné naší pobočce není možné platit platební kartou.

Pro planování využijte vodáckou navigaci, kde najdete aktuální informace.
  Po objednání Vám přijde mailem odkaz na Vaší plavbu po řece spolu s objednávkou lodí -
  stačí kliknout na odkaz a všechny důležité informace máte k dispozici.
  Pokud si aplikaci chcete stáhnout ihned, tak
odkaz je zde.

Cena objednávky
  se skládá z ceny za objednané lodě a další vybavení (pádla, vesty a barely jsou
  zdarma k lodi do daného počtu) a dále z ceny dopravy vybavení.
 Poplatek za dopravu vybavení
  se řídí ceníkem konkrétní řeky a je paušální za celou objednávku bez ohledu na její velikost.
  V případě změn a nestandardních míst nebo časů předání vybavení Vám máme
  právo naúčtovat příplatek za mimořádný svoz ve výši 300 Kč k obvyklé ceně dopravy
  v místě. Při nedodržení času vrácení vybavení máme právo požadovat za každou započatou
  hodinu čekání poplatek ve výši 300 Kč. Do některých míst vozíme lodě zdarma.

Ceny za převoz zavazadel "bagáže" se řídí ceníkem na každé řece.

Pojištění proti poškození materiálu je v ceně výpůjčky.
Vztahuje se na neúmyslné poškození při řádném používání.

Pojištění proti poškození se nevztahuje:

   - Na poškození vybavení ohněm.
     (pozor na vesty, špricdeky, lodáky, barely a nafukovací lodě)

   - Na prasknutí nafukovacích lodí působením tepla nebo slunce.
     (nafukovací lodě musíte na břehu po každé upustit - hrozí prasknutí)

   - Na poškození pádel přenášením lodí.
     (lodě prosím nepřenášejte pomocí pádel - pádla se snadno poškodí)

Slevy
  Klient, který je již registrován v našem objednávkovém systému a zadá si sám
  objednávku na svoje přihlašovací údaje, získá automaticky věrnostní slevu 3% až 13%
  z ceny objednávky.

  Objednávkám za více než 3 000 Kč náleží množstevní sleva 3% až 12% z ceny.

  Mimosezonní sleva je 15% (platí od 1.1. do 7.6. a od 20.8. do 31.12.2019)

  Školy a dětské organizace dostávají slevu 25%.

            Slevy se vztahují pouze na objednávky zadané přes internet.

Storno podmínky

  Při zrušení, nebo změně rezervace je nájemce povinen uhradit storno poplatek:

   -Při stornu více než 2 dny před akcí - 10% ceny.
    -Při stornu 2 a méně dní před akcí - 100% ceny.

    -Při předčasném ukončení, nebo jiné změně v průběhu plavby - 100% ceny.

   -Při změně vybavení, nebo délky trasy rezervace, kdy se cena objednávky sníží,
     je stornopoplatek vypočten z rozdílu ceny mezi původní a upravenou
     objednávkou.

              Cenou se rozumí pouze cena za vybavení bez ceny dopravy a převozu bagáže.

_____________________________________________________________________

          Vaše dotazy pošlete na ohre@dronte.cz, nebo nám zavolejte na  778 736 428, 728 102 594.

    Rádi vám s čímkoliv pomůžeme - jak na vodě, tak i před vyplutím jsme tu pro vás.

                     Náš web i Objednávkový systém pracuje v souladu s GDPR.

                              Pro podrobné informace si přečtěte obchodní podmínky.

                      Těšíme se na Vás na vodě Team DRONTE.