Řeka Ohře - Jednodenní plavba

Na Ohři si můžete vybrat z několika variant jednodenních výletů, na kterých se půjčuje vybavení v setech a jeho doprava je na těchto trasách zdarma.

 

Tršnice - Kynšperk nad Ohří

Tato klidnější trasa určitě nadchne ty vodáky, kteří preferují pohodu, klid a romantiku na řece. Délka trasy je 17 km a obtížnost je hodnocena jako ZWC, což je klidně tekoucí řeka. Cestou vás obveselí 3 lehce sjízdné stupínky. Doba plavby je 4-6 hodin volným tempem, což je příjemný celodenní výlet. Lodě vydáváme v Tršnici u Chebu v tábořišti u mostu na Chocovice na levém břehu mezi 9 a 11 hodinou, vrátíte je ve vodáckém centru a tábořišti Dronte v Kynšperku na levém břehu, kde je stálá služba a kam dojedete po vodáckém kanále, který odbočuje z řeky nad jezem doleva.

 

 


 

Kynšperk nad Ohří - Sokolov

Kratší varianta jednodenní plavby vhodná pro začátečníky a rodiny s dětmi dlouhá 15 km. Řeka mírně proudí kolem Libavského údolí hezkou krajinou k Dasnicím, kde vás čeká první malý rozpadlý jízek s písečnými ostrůvky, kde můžete posvačit a vyčvachtat se. Pod visutou lávku v Šabině následuje další podobný provalený jízek a možnost dalšího občerstvení a příjemného vykoupání. Před dalším jezem u Hlavna – Černého Mlýnu si dejte pozor, jeďte vodáckou kartáčovou propustí vlevo, jez je velmi nebezpečný!! Pod ním začíná regulované koryto kolem elektrárny Citice, kde plavba již rychleji ubíhá směrem k Sokolovu. Doba plavby je 4-5 hodin volné jízdy.

Lodě vydáváme na levém břehu ve Vodáckém centru a tábořišti Dronte v Kynšperku nad Ohří na ř. km 218,5, mezi 9 a 11 hodinou. Cíl plavby je u loděnice a tábořiště Dronte v Sokolově na  ř.km 203,2, před soutokem s řekou Svatavou na levém břehu, zde můžete lodě odevzdat mezi 15 a 17 hodinou a jít na nedaleké autobusové či vlakové nádraží.

 


 

Kynšperk  -  Loket

Delší verze jednodenní plavby po Ohři dlouhá 28 km. Z Vodáckého centra a tábořiště Dronte v Kynšperku nad Ohří doplujete po mírně proudící řece s malými peřejemi a jízky v Dasnici a Šabině k nebezpečnému jezu u Hlavna – Černého Mlýnu, který se jede vodáckou propustí vlevo. Pak začíná regulované koryto, kterým řeka rychleji ubíhá k Sokolovu. Nalevo před ústím řeky Svatavy uvidíte naši loděnici, kde se můžete občerstvit. Před Královským Poříčím je kamenný šikmý jez, který snadno přenesete vlevo. Pokud je dostatek vody a dokážete přesně najet, je možné ho sjet. Zaklínění mezi kameny v jezu může být ale nebezpečné. Zanedlouho minete na levém břehu tábořiště a pak se můžete těšit na romantické údolí před Loktem. Nejprve uvidíte nad sebou vysoký dálniční most, kde se skáče bungee jumping a potom rozbořený most ve Starém Sedle. Před Loktem si užijte stupeň, který se dá snadno sjet v levé části, nebo přenést vpravo. A to už vás v dálce vítá hrad Loket. Vpravo si všimněte pěkného přírodního amfiteátru a za zatáčkou podjedete most a přistanete na pravém břehu nad jezem, který vedle rybího přechodu přenesete. Sjíždění rybího přechodu je zakázané a nebezpečné. Za chvíli následuje další jez, který se dá sjet nebo sešoupnout úplně vpravo nebo vpravo přenést po silnici, což je ale obtížnější. U následujícího silničního mostu zastavte na pravém břehu a odevzdejte lodě v naší pobočce Půjčovny lodí v Lokti na ř.km 190,9. Tato plavba je dlouhá, počítejte s dobou plavby 5-7 hodin, zvládnou ji však i zažátečníci, kteří se nebojí pádlovat.

Lodě vydáváme na levém břehu ve Vodáckém centru a tábořišti Dronte v Kynšperku nad Ohří na ř. km 218,5, mezi 9 a 11 hodinou a vybíráme ve Vodáckém centru Dronte v Lokti mezi 17 a 19 hodinou.

 


 

Sokolov - Loket

Nejkratší varianta jednodenní plavby vhodná pro začátečníky a rodiny s dětmi. Začátek plavby je v našem tábořišti Dronte Sokolov. Délka plavby je 13 km a lze ji zvládnout za tři hodiny. Před Královským Poříčím je kamenný šikmý jez, který snadno přenesete vlevo. Pokud je dostatek vody a dokážete přesně najet, je možné ho sjet. Zaklínění mezi kameny v jezu může být ale nebezpečné. Zanedlouho minete na levém břehu tábořiště a pak se můžete těšit na romantické údolí před Loktem. Nejprve uvidíte nad sebou vysoký dálniční most, kde se skáče bungee jumping a potom rozbořený most ve Starém Sedle. Před Loktem sjedete v levé části nízký stupeň. A to už vás v dálce vítá hrad Loket. Vpravo si všimněte pěkného přírodního amfiteátru a za zatáčkou podjedete most a přistanete na pravém břehu nad jezem a přenesete. Sjíždění rybího přechodu je zakázané a nebezpečné. Za chvíli následuje další jez, který se dá sjet, nebo sešoupnout úplně vpravo, nebo vpravo přenést po silnici, je to ale obtížnější. U následujícího silničního mostu zastavte na pravém břehu a odevzdejte lodě v naší pobočce Půjčovny lodí v Lokti.

V Sokolově začínáte plavbu mezi 9 a 11 hodinou v našem tábořišti nad soutokem Svatavy a Ohře na ř.km 203,2 na levém břehu, kousek od vlakového a autobusového nádraží. Lodě vybíráme ve Vodáckém centru Dronte v Lokti na ř.km 190,9 mezi 17 a 19 hodinou.

 


 

Loket - Karlovy Vary

Trasa z Lokte přes Svatošské skály do Karlových Varů je velice oblíbená. Je dlouhá pouhých 15 km a řeka svižně teče pěknými peřejemi v romantické krajině skalnatým údolím. Pokud chcete plavbu spojit s prohlídkou městečka Loket, s jeho majestátným hradem a spoustou restaurací a hospůdek, vycházkou do Svatošských skal a zakončit návštěvou Karlových Varů, za jeden den to určitě nestihnete.
Lodě vydáváme u posledního silničního mostu ve Vodáckém centru Dronte v Lokti na ř.km 190,9 mezi 9 a 11 hodinou. Krátce pod Loktem se objevují v řece první kameny a peřeje a řeka vás veze krásným zalesněným údolím CHKO Slavkovský les až k lávce u Svatošských skal, kde stojí za to zastavit, prohlédnout skalní město, případně se občerstvit v hospůdce pro vodáky na pravém břehu. Dále již řeka zvolní a to vás již vítají Karlovy Vary. Za prvním silničním mostem vás čeká trocha pádlování k Tuhnickému jezu. Tento bývalý zabiják je přestavěn do mírumilovného beránka. Šlajsnu najdete u levého břehu, je vybavena plastovými kartáči tak, aby jí mohly použít při svém putování ryby. Ke šlajsně se nejlépe dostanete tak, že před ostrovem, který je před jezem, uhnete do levého ramene a tudy připlujete přímo tam, kam potřebujete. Pod jezem řeka nabírá opět na rychlosti, ještě než podjedete dálniční most, sledujte cedule na levém břehu, u spálené loděnice lodě mezi 15 a 17 hodinou odevzdáte. Je zde zastávka autobusu a nedaleko obchod Kaufland. Pokud jste nechali auto v Lokti, tak se zpátky vrátíte vlakem.

 


 

Karlovy Vary - Vojkovice     

Z Karlových Varů do Vojkovic to opravdu teče. Je zde několik větších peřejí jako například peřeje Hubertus nebo peřeje Velichov. Délka trasy je 25 km. Plavbu začínáme mezi 10 a 12 hodinou asi kilometr pod Tuhnickým jezem na levém břehu v městské části Nové Dvory, ulice Sokolovská, kousíček od benzínové pumpy. Zde je výdejna lodí Dronte, můžete zde nechat zaparkované auto, sednout do lodí a pokračovat pod dálničním mostem a lávkou až k jezu U Solivárny, který se při dostatečném stavu vody dá sjet úplně vlevo. Asi o třista metrů dál vás pohoupe menší stupeň, nutno řádně loď rozpádlovat a pak se už můžete těšit na hezké peřeje s velkými balvany. Až k lesnímu tábořišti Hubertus se peřeje střídají s klidnými úseky, řeka pěkně plyne a lesnaté okolí potěší především romantiky. Cvičnou peřej Hubertus zvládne mírně zkušený vodák, ale je možné ji přenést po levém břehu. V Dubině na pravém břehu doporučujeme výbornou vodáckou hospodu u Dvořáků kde máme i vodácké centrum případně zde můžete ukončit  plavbu. Následující jez se obvykle jezdí vlevo. Dále vás řeka odnese k zchátralým lázním Kyselka, s pramenem Mattoni a rozhlednou. Četné peřeje jsou proloženy nebezpečným Radošovským jezem, který v žádném případě nesjíždějte, ale přeneste po levém břehu. Ve Vojkovicích v tábořišti na ř.km 151,2, za mostem vlevo, odevzdáte mezi 16 a 18 hodinou vodácké vybavení. Zde je možno se občerstvit ve stánku nebo ve vinárně. Vlakem můžete pokračovat zpět do Karlových Varů nebo na Chomutov.

 


 

NOVĚ SI TAKÉ MŮŽETE V NAŠICH PŮJČOVNÁCH  VYPŮJČIT KOLOBĚŽKY A ELEKTROKOLOBĚŽKY

Naše půjčovny na řece Ohři leží u cyklostezky a tak si svůj vodácký výlet můžete zpestřit vyjížďkou na koloběžce nebo elektrokoloběžce. Nebo jí můžete použít jako dopravní prostředek na začátek nebo na konec plavby nebo zpět ke svému autu

 

V prvním červencovém týdnu půjčujeme lodě přednostně na plavby dlouhé 3 a více dní.

 

Aktualní sjízdnost

PODMÍNKY SPLUTÍ

Při vícedenních výpůjčkách půjčujeme vybavení v SETECH, což je plavidlo, pádla, vesty a barel. Pokud potřebujete dětské vesty, je nutné to uvést v objednávce, automaticky vozíme vesty dospělých velikostí. K setu si můžete doobjednat další vybavení. Všechno vybavení ze setu si nemusíte vyzvednout, ale cena se tím nemění. V ceně výpůjčky setu je na vyjmenovaných trasách již zahrnuta doprava vybavení na začátek a z konce plavby. Při výpůjčce na jinou trasu si musíte připlatit za dopravu cenu podle ceníku. Dopravu osob zpět na start nezajišťujeme.

 

Objednávku vybavení zadáte na webovém formuláři pod odkazem vlevo na této stránce.

  Máte možnost zvolit levnější ceny s platbou předem na účet,
  nebo vyšší ceny
s platbou  hotově při přebírání lodí.
  Pokud máte nestandardní požadavky,napište je do poznámky,
  my podle nich objednávku upravíme,nebo se vám ozveme pro upřesnění.

Objednávky
  Po vašem zadání objednávku zpracujeme a pokud je vybavení k dispozici,schválíme
  a objednané položky vám rezervujeme. Současně s potvrzením mailem rezervace
  obdržíte výzvu k zaplacení půjčovného do 12 pracovních dnů na náš účet. Pokud
  datum plavby začíná dříve než za 12 dní, musí být objednávka zaplacena nejpozději 5 dní

  před začátkem plavby. Pokud není v tomto termínu objednávka zaplacena,
  ceny se automaticky přepočtou na ceny objednávky s platbou na místě.
  Případný doplatek za doobjednávku může být zaplacen v hotovosti při přebírání lodí.

       Neposlání platby v termínu rezervaci neruší, rezervaci je nutno zrušit písemně mailem. 

                                Na žádné naší pobočce není možné platit platební kartou.

Pro planování využijte vodáckou navigaci, kde najdete aktuální informace.
  Po objednání Vám přijde mailem odkaz na Vaší plavbu po řece spolu s objednávkou lodí -
  stačí kliknout na odkaz a všechny důležité informace máte k dispozici.
  Pokud si aplikaci chcete stáhnout ihned, tak
odkaz je zde.

Cena objednávky
  se skládá z ceny za objednané lodě a další vybavení (pádla, vesty a barely jsou
  zdarma k lodi do daného počtu) a dále z ceny dopravy vybavení.
 Poplatek za dopravu vybavení
  se řídí ceníkem konkrétní řeky a je paušální za celou objednávku bez ohledu na její velikost.
  V případě změn a nestandardních míst nebo časů předání vybavení Vám máme
  právo naúčtovat příplatek za mimořádný svoz ve výši 300 Kč k obvyklé ceně dopravy
  v místě. Při nedodržení času vrácení vybavení máme právo požadovat za každou započatou
  hodinu čekání poplatek ve výši 300 Kč. Do některých míst vozíme lodě zdarma.

Ceny za převoz zavazadel "bagáže" se řídí ceníkem na každé řece.

Pojištění proti poškození materiálu je v ceně výpůjčky.
Vztahuje se na neúmyslné poškození při řádném používání.

Pojištění proti poškození se nevztahuje:

   - Na poškození vybavení ohněm.
     (pozor na vesty, špricdeky, lodáky, barely a nafukovací lodě)

   - Na prasknutí nafukovacích lodí působením tepla nebo slunce.
     (nafukovací lodě musíte na břehu po každé upustit - hrozí prasknutí)

   - Na poškození pádel přenášením lodí.
     (lodě prosím nepřenášejte pomocí pádel - pádla se snadno poškodí)

Slevy
  Klient, který je již registrován v našem objednávkovém systému a zadá si sám
  objednávku na svoje přihlašovací údaje, získá automaticky věrnostní slevu 3% až 13%
  z ceny objednávky.

  Objednávkám za více než 3 000 Kč náleží množstevní sleva 3% až 12% z ceny.

  Mimosezonní sleva je 15% (platí od 1.1. do 7.6. a od 20.8. do 31.12.2019)

  Školy a dětské organizace dostávají slevu 25%.

            Slevy se vztahují pouze na objednávky zadané přes internet.

Storno podmínky

  Při zrušení, nebo změně rezervace je nájemce povinen uhradit storno poplatek:

      -Při stornu více než 2 dny před akcí - 10% ceny.
    -Při stornu 2 a méně dní před akcí - 100% ceny.

    -Při předčasném ukončení, nebo jiné změně v průběhu plavby - 100% ceny.

   -Při změně vybavení, nebo délky trasy rezervace, kdy se cena objednávky sníží,
     je stornopoplatek vypočten z rozdílu ceny mezi původní a upravenou
     objednávkou.

              Cenou se rozumí pouze cena za vybavení bez ceny dopravy a převozu bagáže.

_____________________________________________________________________

          Vaše dotazy pošlete na ohre@dronte.cz, nebo nám zavolejte na  778 736 428, 728 102 594.

    Rádi vám s čímkoliv pomůžeme - jak na vodě, tak i před vyplutím jsme tu pro vás.

                     Náš web i Objednávkový systém pracuje v souladu s GDPR.

                              Pro podrobné informace si přečtěte obchodní podmínky.

                      Těšíme se na Vás na vodě Team DRONTE.