Hrátky s vodou pro děti i dospělé 2024

Datum konání: 11. 8. 2024 12:00 do 18. 8. 2024 14:00 Místo: Roztoky u Křivoklátu

Účast: 4-88 let. Samostatné děti od 7 let. Zúčastnit se mohou rodiče s dětmi, babičky a dědečci s vnoučátky i bez, dorostenci, junoři. Kapacita: 20 osob

Program a cíl: výcvik na vodě přizpůsobený věku a náladě účastníků. Dopoledne a odpoledne 2 až 3 hodiny, podle sil a počasí, budeme jezdit na kanoích i kajacích po řece Berounce, na klidné vodě se naučíme základy, na vhodných místech pocvičíme jízdu v proudu. Na vodáckém kanále si začátečníci s pomocí zkušených užijí jízdu na těžší vodě, zdatní vodáci si dosyta zatrénují. Zkusíme si plavat v proudu, dostat se z řeky vlastními silami i pomocí záchranných pomůcek a kamarádů. Dozvíte se, jak pomoci sobě i druhým při zvržení lodě. Osvojíte si správné základní i řídící záběry na obou typech lodí. Naučíte se přejíždět proud, vyjíždět do proudu a přistávat. Dozvíte se základní zásady bezpečné jízdy na vodě, objíždění překážek, rozpoznání nebezpečných míst, výběr optimální trasy. Naučíte se pozorovat a vnímat vodu, naučíte se v ní číst a pochopíte, co dělat, aby vám pomáhala ovládat kanoi i kajak.

Budete si užívat na vodě, ve vodě i na suchu, pádlovat, hrát si a dovádět. Rodiče se naučí učit své děti na vodě. Na souši posedíme u ohýnku, vyjdeme na vycházky do okolí, něco si zahrajeme. Dospělí si mohou udělat vlastní program, nebo se zůčastnit společných her a vycházek.

Ubytování: vodácké tábořiště Mezi Mosty v Roztokách u Křivoklátu na pravém břehu řeky mezi silničním a železničním mostem. Budeme mít k dispozici vyhrazené místo k táboření, velký stan jako společenskou místnost pro případ deště. Na táboření byste měli mít vlastní stan, spacák, matraci. Vaření společné, ešus a náčiní s sebou.

Přihlášky a dotazy mailem na skola@dronte.cz