Hrátky s vodou pro děti i dospělé 2022

Datum konání: 15. 8. 2022 08:00 do 21. 8. 2022 14:00 Místo: Kynšperk nad Ohří

Účast: 4-86 let. Samostatné děti od 6 let. Zúčastnit se mohou rodiče s dětmi, babičky a dědečci s vnoučátky i bez, dorostenci, junoři. Kapacita: 20 osob

Program a cíl: výcvik na vodě přizpůsobený věku a náladě účastníků. Budeme jezdit na kanoích i kajacích přímo u tábořiště, pod jezem, nad jezem, na klidné vodě a na vodáckém kanále a budeme vyjíždět na cvičnou peřej. Dopoledne a odpoledne 2 až 3 hodiny, podle sil a počasí. Osvojíte si správné základní i řídící záběry na obou typech lodí. Naučíte se přejíždět proud, vyjíždět do proudu a přistávat. Dozvíte se základní zásady bezpečné jízdy na vodě, objíždění překážek, rozpoznání nebezpečných míst, výběr optimální trasy. Naučíte se pozorovat a vnímat vodu, naučíte se v ní číst a pochopíte, co dělat, aby vám pomáhala ovládat kanoi i kajak. Zkusíme si plavat v proudu, dostat se z řeky vlastními silami i pomocí záchranných pomůcek a kamarádů. Dozvíte se, jak pomoci sobě i druhým při zvržení lodě. To vše využijeme při sjíždění Ohře, úseky zvolíme podle složení skupiny a vodního stavu. Budete si užívat na vodě, ve vodě i na suchu, pádlovat, hrát si a dovádět. Rodiče se naučí učit své děti na vodě. Na souši posedíme u ohýnku, vyjdeme na vycházky do okolí, něco si zahrajeme. Dospělí si mohou udělat vlastní program, nebo se zůčastnit společných her a vycházek.

Ubytování: vodácké tábořiště Dronte v Kynšperku nad Ohří na levém břehu řeky nad silničním mostem. Budeme mít k dispozici vyhrazené místo k táboření, velký stan jako společenskou místnost pro případ deště. Na táboření byste měli mít vlastní stan, spacák, matraci.

Doprava: do místa táboření vlastní. Doprava na vodácké i pěší výlety svépomocná, nebo hromadnou dopravou, je zahrnuta v ceně akce.

Stravování: celodenní společné, vaření v polní kuchyni.

Vybavení: půjčení raftů, kanoí, kajaků, pádel, plovací vesty a helmy, pokud nemáte vlastní je v ceně. Vlastní vybavení - dobré boty do vody - nejlépe zavazovací plátěné tenisky, lepší jsou kotníčkové - nespadnou a ochrání dobře nohu, dá se v nich běhat po suchu i ve vodě i plavat, mohou být i neoprenové plážové boty, plavky, nenasákavé rychleschnoucí triko a kalhoty, šusťáky, nepromokavou bundu. Voděodolný krém proti slunci, klobouček. Sportovní oblečení na hry a výlety, malý batůžek, čelovku, tužku, papíry. Misku na jídlo, hrnek, lžíci.

Cena: na celou dobu, 7 dní je 4900 Kč. Cena zahrnuje kvalifikované vedoucí, ubytování v tábořišti včetně poplatku za stan, auto a poplatky obci, půjčení lodí, pádel, vesty a helmy, dopravu na vodácké výlety a zpět, stravu.

Vedoucí akce: Mgr. Renata Neumannová - učitelka vodní turistiky a raftingu, ředitelka vodácké školy Dronte, mnohonásobná vítězka Českého poháru vodáků, matka 6 dětí. Mgr. Markéta Rohanová - cvičitelka vodní turistiky a raftingu, zkušená středoškolská učitelka biologie a chemie, zdravotnice. Podle počtu dětí další kvalifikovaní instruktoři vodní turistiky a zkušení vedoucí vodáckých oddílů.

Přihlášky: prostřednictvím objednávkového systému Dronte do 20.7. Dodatečné přihlášky pouze omezeně.

Dotazy a informace: Renata Neumannová - mail: skola@dronte.cz, tel.: 604 737 687, Markéta 777 002 560