Hrátky s vodou pro děti i dospělé 2021

Datum konání: 11. 7. 2021 08:00 do 17. 7. 2021 20:00 Místo: Kynšperk nad Ohří

Místo konání: Tábořiště Dronte v Kynšperku nad Ohří

Termín: program bude probíhat 11.-17.7., příjezd účastníků v sobotu 10.7., odjezd v neděli 18.7.

Účast: 3-85 let. Samostatné děti od 6 let. Zúčastnit se mohou rodiče s dětmi, babičky a dědečci s vnoučátky i bez, dorostenci, junoři.

Kapacita: 20 dětí.

Program: výcvik na vodě přizpůsobený věku a náladě účastníků. Budeme jezdit na kanoích i kajacích přímo u tábořiště, pod jezem, nad jezem na klidné vodě a na vodáckém kanále a budeme vyjíždět na cvičnou peřej. Dopoledne a odpoledne 2 až 3 hodiny, podle sil a počasí. Osvojíte si správné základní i řídící záběry na obou typech lodí. Naučíte se přejíždět proud, najíždět do proudu a přistávat. Dozvíte se základní zásady bezpečné jízdy na vodě, objíždění překážek, rozpoznání nebezpečných míst, výběr optimální trasy. Naučíte se pozorovat a vnímat vodu, jak v ní číst a pochopíte, co dělat, aby vám pomáhala ovládat loď. Zkusíme si plavat v proudu, dostat se z řeky vlastními silami i pomocí záchranných pomůcek a kamarádů. Dozvíte se, jak pomoci sobě i druhým při zvržení lodě. To vše využijeme při sjíždění Ohře. Úseky zvolíme podle složení skupiny a vodního stavu. Budete si užívat na vodě, ve vodě i na suchu, pádlovat, hrát si a dovádět. Rodiče se naučí učit své děti na vodě. Na souši posedíme u ohníčku, vyjdeme si na vycházku do okolí a něco si zahrajeme. Dospělí si mohou udělat vlastní program, nebo se zůčastnit společných her a vycházek.

Ubytování: vodácké tábořiště Dronte v Kynšperku nad Ohří na levém břehu řeky nad silničním mostem. Budeme mít k dispozici vyhrazené místo k táboření, velký stan jako společenskou místnost pro případ deště. Na táboření potřebujete vlastní stan, spacák a matraci.

Stravování: společné vaření pro děti v polní kuchyni.

Vybavení: půjčení raftů, kanoí, kajaků, pádel, plovací vesty, helmy.

Vlastní vybavení: dobré boty do vody - nejlépe zavazovací plátěné tenisky, lepší jsou kotníčkové, nespadnou a ochrání dobře nohu, dá se v nich běhat po suchu i ve vodě i plavat; plavky; nenasákavé rychleschnoucí triko a kalhoty; šusťáky; nehořlavé dlouhé oblečení k ohni; nepromokavou bundu; voděodolný krém proti slunci; klobouček; sportovní oblečení na hry a výlety; malý batůžek; čelovku; tužku; papíry; misku na jídlo; hrnek; lžíci; KPZ

Cena: na celou dobu, 7 dní je 4200 Kč. Cena zahrnuje kvalifikované vedoucí, ubytování v tábořišti včetně poplatku za stan, auto a poplatky obci, půjčení lodí, pádel, vesty a helmy, dopravu na vodácké výlety a zpět, stravu. Je možné se zúčastnit pouze části akce, cena bude úměrně snížena. Platba do 20.6.2021. V případě nekonání akce z důvodu vyšší moci bude celá zaplacená částka vrácena.

Vedoucí akce: Mgr. Renata Neumannová - učitelka vodní turistiky a raftingu, ředitelka vodácké školy Dronte, mnohonásobná vítězka Českého poháru vodáků, matka 6 dětí. Mgr. Markéta Rohanová - cvičitelka vodní turistiky a raftingu, zkušená středoškolská učitelka biologie a chemie, zdravotnice. Podle počtu dětí další kvalifikovaní instruktoři vodní turistiky a zkušení vedoucí vodáckých oddílů.

Přihlášky: prostřednictvím objednávkového systému Dronte do 20.6.

Dotazy a informace: Renata Neumannová - mail: skola@dronte.cz, tel.: 605 242 819, 604 737 687, Markéta Rohanová 777 002 560