Hrátky s vodou pro děti i dospělé 2018

Datum konání: 9. 7. 2018 09:00 do 15. 7. 2018 16:00 Místo: Kynšperk nad Ohří

Rezervace

Místo konání: Tábořiště Dronte v Kynšperku nad Ohří
Účast: 3-80 let. Samostatné děti od 6 let. Zúčastnit se mohou rodiče s dětmi, babičky a dědečci s vnoučátky i bez, dorostenci, junoři i vážení občané.
Kapacita: 20 dětí
Program a cíl: výcvik na vodě přizpůsobený věku a náladě účastníků. Budeme jezdit na kanoích i kajacích přímo u tábořiště, pod jezem, nad jezem, na klidné vodě a na vodáckém kanále a budeme vyjíždět na cvičnou peřej. Dopoledne a odpoledne 2 až 3 hodiny, podle sil a počasí. Osvojíte si správné základní i řídící záběry na obou typech lodí. Naučíte se přejíždět proud, vyjíždět do proudu a přistávat. Dozvíte se základní zásady bezpečné jízdy na vodě, objíždění překážek, rozpoznání nebezpečných míst, výběr optimální trasy. Naučíte se pozorovat a vnímat vodu, naučíte se v ní číst a pochopíte, co dělat, aby vám pomáhala ovládat kanoi i kajak. Zkusíme si plavat v proudu, dostat se z řeky vlastními silami i pomocí záchranných pomůcek a kamarádů. Dozvíte se, jak pomoci sobě i druhým při zvržení lodě. To vše využijeme při sjíždění Ohře, úseky zvolíme podle složení skupiny a vodního stavu. Budete si užívat na vodě, ve vodě i na suchu, pádlovat, hrát si a dovádět. Rodiče se naučí učit své děti na vodě. Na souši posedíme u ohýnku, vyjdeme na vycházky do okolí, něco si zahrajeme. Dospělí si mohou udělat vlastní program, nebo se zůčastnit společných her a vycházek.
Ubytování: vodácké tábořiště Dronte v Kynšperku nad Ohří na levém břehu řeky nad silničním mostem. Budeme mít k dispozici vyhrazené místo k táboření, velký stan jako společenskou místnost pro případ deště. Na táboření byste měli mít vlastní stan, spacák, matraci. V omezeném množství lze domluvit půjčení.
Doprava: do místa táboření vlastní. V omezeném počtu je možná společná doprava z Prahy. Doprava na vodácké i pěší výlety je zahrnuta v ceně akce.
Stravování: společné vaření pro děti v polní kuchyni. Dospělí a rodiny si mohou po domluvě vařit sami, zajít do restaurace, nebo využít občerstvení v kempu. V Kynšperku není problém nakoupit.
Vybavení: půjčení raftů, kanoí, kajaků, pádel, plovací vesty, helmy, neoprenových kalhot a botiček, vodácké bundy a ostatního potřebného vybavení na vodu je v ceně, ale dejte vědět co potřebujete, velikost, ať víme a máme. Vlastní vybavení - dobré boty do vody - nejlépe zavazovací plátěné tenisky, lepší jsou kotníčkové - nespadnou a ochrání dobře nohu, dá se v nich běhat po suchu i ve vodě i plavat, plavky, nenasákavé rychleschnoucí triko a kalhoty, šusťáky, nepromokavou bundu. Voděodolný krém proti slunci, klobouček. Sportovní oblečení na hry a výlety, malý batůžek, čelovku, tužku, papíry. Misku na jídlo, hrnek, lžíci. KPZ
Cena: na celou dobu, 7 dní je 3900,-Kč, pro členy klubu Dronte a jejich děti 3400,-Kč. Cena zahrnuje kvalifikované vedoucí, ubytování v tábořišti včetně poplatku za stan, auto a poplatky obci, půjčení lodí, pádel, vesty a helmy, dopravu na vodácké výlety a zpět, stravu. Je možné se zúčastnit pouze části akce, nebo nevyužít společné stravování, cena bude úměrně snížena. Při přihlášce do 1.6. sleva 500,- Kč na osobu. Další slevy si můžete vymyslet - například kompletní vlastní vodácké oblečení = 300,-, vlastní kajak a pádlo = 300,-, ..?
Platba: na účet Dronte s.r.o. číslo 847084/5500, záloha 2000,- do 5.6., doplatek do 25.6.
Vedoucí akce: Mgr. Renata Neumannová - učitelka vodní turistiky a raftingu, ředitelka vodácké školy Dronte, mnohonásobná vítězka Českého poháru vodáků, matka 6 dětí.
Mgr. Markéta Rohanová - cvičitelka vodní turistiky a raftingu, zkušená středoškolská učitelka biologie a chemie, zdravotnice.
Podle počtu dětí další kvalifikovaní instruktoři vodní turistiky a zkušení vedoucí vodáckých oddílů. Maximálně 5 dětí na jednoho vedoucího.
Přihlášky: prostřednictvím objednávkového systému Dronte do 1.6. Při včasné přihlášce sleva 500,- Kč na osobu. Přihlášky do 25.6. za plnou cenu. Dodatečné přihlášky za plnou cenu a pouze omezeně.
Dotazy a informace: Renata Neumannová - mail: skola@dronte.cz, tel.: 605 242 819, 604 737 687, Markéta 777 002 560