Trampská Sázava 2016

Datum konání: 22. 5. 2016 10:00 Místo: Týnec nad Sázavou

Rezervace

Kurz pro začátečníky a mírně pokročilé kanoisty i kajakáře.
Tento kurz pro mě navazuje na festival Trampské Pikovice, který se koná v sobotu 21.5. Kromě poslouchání pěkné trampské muziky si můžete zkusit jízdu na kajaku nebo kanoi na řece u kempu a připravit se na nedělní jízdu.
V neděli 22.5. se sejdeme do 10:00 hodin v Týnci nad Sázavou na pravém břehu řeky u jezu. Povíme si něco o oblečení, lodích, vybavení a základních pravidlech bezpečnosti při jízdě na řekách.
Sjedeme s intenzivním cvičením střídaným volnou jízdou až do Pikovic. Naučíte se základní záběr vpřed, zastavit, jízdu vzad, řízení lodě, zatáčení, zvyknete si na houpání a naklánění lodě. Pokusíte se naučit vnímat vodu, poznat proč se jak chová a co to s vámi dělá, jak docílit toho, abyste jeli tam, kam chcete, abyste s vodou nebojovali, ale naučili se si od ní nechat pomáhat. Zkusíte si přejíždět mírný proud, přistávat v proudu ke břehu, vyjíždět do proudnice.
Nepodceňte oblečení. Na vodu doporučuji neopren, bundu, všichni musí mít pevné boty do vody, loď, pádlo, špricku, vestu, helmu. Všechno vybavení si můžete půjčit v naší půjčovně a objednat spolu s přihláškou na akci, v tom případě uveďte své míry a váhu. Půjčení vybavení není zahrnuto v ceně kurzu. Pokud máte vybavení svoje, raději mi ho popište, aby vám něco nechybělo.