Trampská Sázava 2018

Datum konání: 20. 5. 2018 10:00 do 20. 5. 2018 17:00 Místo: Týnec - Pikovice

Rezervace

Kurz pro kanoisty i kajakáře, který navazuje na festival Trampské Pikovice, je určen všem, kteří jezdí běžně Berounku a ostatní klidné české řeky a chtěli by ve svém umění pokročit. Podle vodního stavu pojedeme buď z Týnce, nebo z Kamenného přívozu. V průběhu plavby ukážeme a procvičíme základní řídící záběry a dovednosti používané na divočejší vodě, popovídáme si o taktice, čtení vody, výběru trasy a bezpečnosti. Pokusíte se naučit vnímat vodu, poznat proč se jak chová a co to s vámi dělá, jak docílit toho, abyste jeli tam, kam chcete, abyste s vodou nebojovali, ale naučili se si od ní nechat pomáhat. Zkusíte si přejíždět mírný proud, přistávat v proudu ke břehu, vyjíždět do proudnice.
Cena kurzu je symbolická 100 Kč na osobu, vybavení je možno půjčit v půjčovně společně s přihláškou na akci. Podle počasí stačí loď, pádlo, vesta, helma, plátěné tenisky do vody.

Doporučujeme v sobotu při festivalu využít projížděk u tábořiště v Pikovicích. Naučíte se základní záběr vpřed, zastavit, jízdu vzad, řízení lodě, zatáčení, zvyknete si na houpání a naklánění lodě.