Řeka Sázava - Dvoudenní plavba

ZRUČ NAD SÁZAVOU - ČESKÝ ŠTERBERK - 30 km

Pro dvoudenní plavbu po řece Sázavě doporučujeme úsek Zruč nad Sázavou - Český Šternberk. Jedná se pohodovou plavbu pro všechny vodáky dlouhou 30 km, na které vás čekají každý den 3 jezy, za vhodných podmínek sjízdné, klidná proudící řeka v pěkné přírodě a několik občerstvovacích míst. Přenocovat můžete v Kácově v kempu U Kouzelníka. Lodě vydáváme ve Zruči nad Sázavou na pravém břehu u mola přímo pod zámkem a vybíráme v Českém Šternberku na louce nad jezem na levém břehu. Pozor, jez je velmi nebezpečný a za velké vody do něj proud silně táhne.

KÁCOV - SÁZAVA - 34 km

Dvoudenní plavba z Kácova (kemp U Kouzelníka) do Sázavy je dlouhá 34 km. Tento úsek by měl být dobře sjízdný i za nejnižších vodních stavů. Lodě vydáváme v kempu U Kouzelníka v Kácově na pravém břehu. Přenocovat můžete po 19 km v kempu Na Břečkárně v Ratajích nad Sázavou a na druhý den si nechat 15 km plavby. Další kempy na vaší cestě jsou ve Šternberku (13 a 21 km) a v Ledečku (23 a 11 km). Plavbu zvládnou i začínající vodáci a dá se jet na všech typech plastových i nafukovacích lodí.

Pod Kácovem vás čekají 3 jezy, které mohou být sjízdné, další jez je ve Šternberku, má sjízdnou sportovní propust uprostřed, ale jez samotný je nebezpečný, zejména za zvýšených vodních stavů. Pod ním již až do kempu v Ratajích další jezy nejsou. Druhý den vás čeká 5 jezů, z nichž také některé mohou být sjízdné. Lodě vybíráme v Kempu Pod Vrbou v Sázavě na levém břehu nad velice nebezpečným vysokým jezem Sázava - Černé Budy.

ČERČANY - PIKOVICE - 30 km

Druhá možnost dvoudenní plavby je úsek Čerčany - Pikovice dlouhý 30 km. První den vás čeká rozpádlování na klidné řece se čtyřmi jezy. Přespat doporučujeme na tábořišti v Týnci nad Sázavou na pravém břehu nad jezem. Druhý den vyrazíte na nejkrásnější úsek řeky s devíti jezy, za dobrého vodního stavu sjízdnými propustmi. Obtížnost toku je WW1-2, řeka má větší spád a velké množství kamenů a vyžaduje již nějaké vodácké zkušenosti se čtením vody a ovládáním lodi. Tento úsek však není sjízdný při nízkém stavu vody a stává se, že zde nepůjčujeme rafty ani nafukovací kanoe. Pod některými jezy jsou dlouhé náhony a při velkém spádu a kamenech v řečišti již není možné projet a je nutné brodit, což je velmi náročné. Pod Žampachem již nejsou žádné jezy a problémy se sjízdnoastí nebývají. Jistě si užijete nádherný sázavský kaňon s lesy, skalami, trampskými osadami a valy Posázavského Pacifiku. Lodě vydáváme v Čerčanech v tábořišti na levém břehu a vybíráme v tábořišti v Pikovicích na levém břehu asi 100 m pod lávkou.PODMÍNKY SPLUTÍ

Při dvoudenních výpůjčkách půjčujeme vybavení v SETECH, což je plavidlo, pádla, vesty a barel. Pokud potřebujete dětské vesty, je nutné to uvést v objednávce, automaticky vozíme vesty dospělých velikostí. K setu si můžete doobjednat další vybavení. Všechno vybavení ze setu si nemusíte vyzvednout, ale cena se tím nemění. V ceně výpůjčky setu je na vyjmenovaných trasách již zahrnuta doprava vybavení na začátek a z konce plavby. Při výpůjčce na jinou trasu si musíte připlatit za dopravu cenu podle ceníku. Dopravu osob zpět na start nezajišťujeme.

K objednávce doporučujeme sjednat POJIŠTĚNÍ pro případ zrušení plavby ve výši 20% ceny včetně dopravy, kdy vám v případě zrušení plavby nejpozději 12 hodin před zahájením plavby vrátíme půjčovné za zrušenou objednávku, nebo její část. Může se hodit v případě povodně, sucha, špatného počasí, nemoci posádky a jiných nepředvídatelných situací.

Zejména pro nafukovací plavidla důrazně doporučujeme sjednat POJIŠTĚNÍ PROTI POŠKOZENÍ materiálu ve výši 10% ceny. Vztahuje se na neúmyslné poškození při řádném používání a péči o vybavení. Pojistit lze pouze celou objednávku.