Řeka Sázava - Jednodenní plavba

 KÁCOV - ČESKÝ ŠTERNBERK - 13 km

Pro jednodenní plavbu po řece Sázavě doporučujeme úsek Kácov (kemp U Kouzelníka) - Český Šternberk dlouhý 13 km. Jedná se o pohodovou plavbu pro všechny vodáky, na které vás čekají 3 jezy, za vhodných podmínek a s trochou zkušeností sjízdné. Klidně proudící řeka v pěkné přírodě je vhodná i pro začátečníky a malé děti. Na trase je několik občerstvovacích míst. Do cíle doplujete snadno za 3-5 hodin. Lodě vydáváme v Kácově v kempu U Kouzelníka od 9 do 12 hodin a vybíráme v Českém Šternberku na louce asi 150 m pod mostem a 230 m nad jezem na levém břehu mezi 14 a 18 hodinou. Výstup je společný s půjčovnou Bisport. Pozor, jez je velmi nebezpečný a za velké vody do něj proud silně táhne.   

SÁZAVA - CHOCERADY- 11 km

Úplným začátečníkům doporučujeme zvolit úsek Sázava - Chocerady dlouhý pouhých 11 km. Jedná se o pohodovou plavbu pro všechny vodáky, na které vás čeká jen 1 jez, za vhodných podmínek a s trochou zkušeností sjízdné. Klidně proudící řeka v pěkné přírodě je vhodná i pro začátečníky a malé děti a je sjízdná i za velmi malé vody. Do cíle doplujete snadno za 2 - 4 hodiny. Lodě vydáváme v Sázavě v kempu Pod Vrbou u jezu od 9 do 10:30 hodin a vybíráme v Choceradech na pravém břehu za mostem u hotelu a tábořiště Ostende.

 CHOCERADY - ČERČANY  - 10,5 km

Úsek Chocerady - Čerčany - Týnec nad Sázavou je dlouhý 10,5 km je sjízdný také i v suchých obdobích a zvládnou ho sjet i začátečníci. Na trase jsou 4 jezy, které můžete přenést, nebo za vhodných podmínek a s trochou zkušeností sjet. Do cíle doplujete snadno za 2 - 4 hodiny. Lodě vydáváme v Choceradech u hotelu Ostende  a vybíráme v Čerčanech v kempu Paluba.                                            

ČERČANY - TÝNEC NAD SÁZAVOU  - 14 km

V obdobích sucha a začátečníkům doporučujeme zvolit pro jednodenní plavbu v blízkosti Prahy úsek Čerčany - Týnec nad Sázavou dlouhý 13 km. Jedná se o pohodovou plavbu pro všechny vodáky, na které vás čekají 3 jezy, za vhodných podmínek a s trochou zkušeností sjízdné. Klidně proudící řeka v pěkné přírodě je vhodná i pro začátečníky a malé děti. Na trase je několik občerstvovacích míst. Do cíle doplujete snadno za 3-5 hodin. Lodě vydáváme v Čerčanech v kempu od 9 do 10:30 hodin a vybíráme v Týnci nad Sázavou pod kempem, u jezu na pravém břehu mezi 15 a 17 hodinou.

TÝNEC NAD SÁZAVOU - PIKOVICE  - 16 km

Druhá možnost jednodenní plavby je nejnavštěvovanější úsek Týnec nad Sázavou - Pikovice dlouhý 16 km. Ćeká vás 9 jezů, za dobrého vodního stavu sjízdných propustmi. Obtížnost toku je WW 1-2, řeka má větší spád a velké množství kamenů, vyžaduje již nějaké vodácké zkušenosti se čtením vody a ovládáním lodi. Splutí trvá 3-5 hodin, podle intenzity pádlování a stavu vody. Tento úsek však není sjízdný při nízkém stavu vody a při stavu pod 50 cm v Nespekách zde nepůjčujeme rafty ani nafukovací kanoe. Pod některými jezy jsou dlouhé náhony a při velkém spádu a kamenech v řečišti již není možné projet a je nutné brodit, což je velmi náročné. Druhá polovina plavby pod Žampachem je již bez jezů a problémů s nedostatkem vody. Jistě si užijete nádherný sázavský kaňon s lesy, skalami, trampskými osadami a valy Posázavského Pacifiku, jehož můžete využít k cestě do Týnce, jezdí každé 2 hodiny. Lodě vydáváme v tábořišti v Týnci nad Sázavou u jezu na pravém břehu od 10 do 11:30 hodin a vybíráme v tábořišti v Pikovicích na levém břehu asi 100 m pod lávkou od 14 do 18 hodin.

 

Nabízené trasy jsou krátké a myšleny pro pohodové jezdce často a dlouho se občerstvující. Kdo si chce zapádlovat a nebude zastavovat v každém bufetu, stihne za den sjet klidně 2 takovéto úseky. Tuto změnu napište do poznámky na závěr objednávky.PODMÍNKY SPLUTÍ

Při jednodenních výpůjčkách půjčujeme vybavení v SETECH, což je plavidlo, pádla, vesty a barel. Pokud potřebujete dětské vesty, je nutné to uvést v objednávce, automaticky vozíme vesty dospělých velikostí. K setu si můžete doobjednat další vybavení. Všechno vybavení ze setu si nemusíte vyzvednout, ale cena se tím nemění. V ceně výpůjčky setu je na vyjmenovaných trasách již zahrnuta doprava vybavení na začátek a z konce plavby. Při výpůjčce na jinou trasu si musíte připlatit za dopravu cenu podle ceníku. Dopravu osob zpět na start nezajišťujeme.

K objednávce doporučujeme sjednat POJIŠTĚNÍ pro případ zrušení plavby ve výši 20% ceny včetně dopravy, kdy vám v případě zrušení plavby nejpozději 12 hodin před zahájením plavby vrátíme půjčovné za zrušenou objednávku, nebo její část. Může se hodit v případě povodně, sucha, špatného počasí, nemoci posádky a jiných nepředvídatelných situací.

Zejména pro nafukovací plavidla důrazně doporučujeme sjednat POJIŠTĚNÍ PROTI POŠKOZENÍ materiálu ve výši 10% ceny. Vztahuje se na neúmyslné poškození při řádném používání a péči o vybavení. Pojistit lze pouze celou objednávku.