Jizera + Kamenice 2017

Datum konání: 22. 4. 2017 10:00 do 23. 4. 2017 16:00 Místo: Čeňkova Pila

ČPV OTAVA JE ZRUŠENO, TEČE LABE.

První jarní pořádnou řekou bývá Otava a Vydra. Letos snad voda bude.

Otavu obvykle začínáme po dojetí ČPV lehčím úsekem z Radešova do Sušice, až se rozjedete, dáme Vydru z Modravy na Antýgl a Otavu z Čeňkovy pily do Radešova.
Otava poskytuje velké množství krásných míst na cvičení, voda je čistá a studená. Obtížnost je WW2-3 na horním úseku a Vydře, dolní úsek WW1-2. Skutečná náročnost je velice závislá na průtoku a počasí.
Výcvik je určen pro mírně pokročilé a pokročilé kajakáře i kanoisty.
Je možné vytvořit také začátečnickou skupinku s vlastním programem v sobotu na úseku ze Sušice do Rabí a když to dobře půjde druhý den z Radešova do Sušice.

V případě nízkého vodního stavu na Šumavě bychom jeli na sever, kde má být pouštěna voda na Kamenici a Labi, třeba zase vyjde i Jizera a Mumlava.V případě změny sjedeme a potrénujeme na pěkných úsecích řek Labe, Jizery a Kamenice, možná i Mumlavě. Sjízdnost Jizery závisí na přírodě, Kamenice na raftařských závodech, letos má téct i Labe.
Kamenici pojedeme v úseku Plavy - Paraplíčko - 13km WW3+-1, méně zdatní z Jesenného 5km WW1-2 a hodně cvičení. Pokud bude dost vody vyjedeme do Harrachova a s experty sjedeme Mumlavu až do Jizery - 4 km WW4 a po Jizeře 5 km WW3-4, kdo nenasedne už pod Ostrovem hrůzy, sjede si krásných 10 km WW2 z Vilémova k vysedacímu místu Nístějka.

Na Labi se dá jet horní úsek Labská - Herlíkovice 8 km WW 3,4 (5-), což je vřava s labskou soutěskou. Dolní úsek Podhůří - Hostinné 10 km WW 2-3 by byl pro všechny vás zdatné. Dá se jet i na barace. Obtížnost zvyšule velice ledová voda.

V každém případě se budeme věnovat kromě techniky záběrů, čtení vody taktice jízdy na řece a ve skupině, využití proudů a protiproudů.
Ubytování zajistíme podle zájmu ve škole, nebo někde jinde poblíž.
Vybavení na vodu teplé a v řádném stavu, může být ještě dost chladno.
Akce bude přizpůsobena počasí, vodním stavům, schopnostem a zájmu účastníků.