Jizera + Kamenice 2020

Datum konání: 8. 5. 2020 08:00 do 10. 5. 2020 16:00 Místo: Železný Brod

Rezervace

AKCE ZRUŠENA Z DŮVODU MIMOŘÁDNÉHO STAVU.

Kurz, školení, sraz vedoucích a instruktorů oddílů vodní turistiky ČSK.

Akce pro všechny, kteří chtějí nejen správně pádlovat, vybrat si trasu, ale také umět učit, vést skupinu a zajistit bezpečný průběh plavby celé skupiny. Zaměříme se zejména na techniku a taktiku na divoké vodě, metodiku výcviku, vedení skupiny a bezpečnost a záchranu ve skupině.

Akce je zajištěna a podporována sekcí vodní turistiky ČSK. V současné situaci v Systému uznávání výsledků dalšího vzdělávání, kdy kvalifikace "Instruktor vodní turistiky" nevyžaduje znalost metodiky výcviku, vedení skupiny a dalších znalosti nezbytných pro vedení oddílů, je tento kurz doporučen jako doplněk k této kvalifikaci. Akce by měla probíhat jako školení a seminář pro vedoucí, ale je otevřena i veřejnosti. Očekáváme sdílení zkušeností mezi oddíly z různých částí republiky.

Zúčastnit se mohou stávající i budoucí vedoucí a instruktoři, členové oddílů VT ČSK, ale i ostatní vodáci, kteří mají nějaké zkušenosti s divokou vodou a chtějí se zdokonalit a poučit, nebo třeba navázat kontakty na aktivní oddíly.

Veřejnost a oddílové děti budou použiti jako figuranti při nácviku.

Pokud to vodní stavy umožní, bude se akce konat v Železném Brodě a okolí. Pádlovali bychom na Paraplíčku, Kamenici, Jizeře a třeba i Mumlavě. Obtížnost úseků může být od WW1 do WW4. Náhradní prostor bychom hledali přednostně v Čechách - Šumava, Jeseníky, ..

Spaní bude možné ve škole, kde se také budou konat večerní přednášky a diskuze.Povinné vybavení na akci je loď, pádlo, vesta, helma, neopren, bunda, boty. Vše je možné půjčit, napište do poznámky, co potřebujete a vaši velikost.