Trampské Pikovice 2015

A je to za námi !

Snad to je jako přes kopírák. Týden dopředu poplašné zprávy meteorologů, že bude pršet a pršet a pršet. Pak vyhlídky čím dál tím lepší. No, nebudu vás napínat. Nepršelo. Nepršelo ani na stavění festivalu, ani na bourání festivalu, ba ani na celý průběh akce. Počasí prostě luxusní. Lidí taky dorazilo dostatek a zdálo se, že je opět na obou stranách spokojenost.

Opět nám pomáhala mládež z Přírodního gymnázia pod vedením ředitele Františka a děti se opravdu činily. Nejenom jako pořadatelská služba, ale i jako obsluha v bufetu. Možná, že pivo neteklo úplně nejrychleji, ale zato k němu přibyl jako bonus úsměv a milé slovo. A o to také na našich festivalech jde. Samozřejmě kromě muziky, která také pohladí po duši. Kdo se těšil na Poutníky, kteří otvírali festival, zklamán nebyl. Pravověrní trampové si užili nejenom Paběrky Marko Čermáka, Vlak do Dobříše nebo Kamarády starý řeky, ale i Tonyho Linharta s Pacifikem nebo Jitku Vrbovou se Standou Chmelíkem. Co jiného by se taky hodilo do Pikovic než Pikovický blues nebo Jen ty má Sázavo. Míša Leicht se skupinou Cop přinesli trochu bluegrassu na Pikovice a Klíč, tentokrát v kvartetovém podání rozezněl hlediště hity jako Omnia vincit amor nebo Pohár a kalich. Gladly SW s kapelníkem Milanem Procházkou vyšvihli dojemnou písničku o Berounce. Pavel Dobeš sáhl do strun a  potěšil nás tradičními ostravskými písničkami. Večer pak patřil nářezu v podání Taxmenů, které na plac doprovodily vojenské jeepy. Úplný závěr pak obstarala Epydemye. Před podiem se vytvořil tancující kotel, který se chvílemi vlnil a chvílemi tiše poslouchal písničky o hrdinech z druhé světové války. Tři přídavky byly málo, musel přijít i čtvrtý. Do noci pod hvězdnatým nebem to byl mohutný zážitek. Miloš Keller statečně moderoval festival a já jsem místy také přispěl svou troškou do mlýna. V úplném závěru po nás rozvášněnní fanoušci chtěli, abychom také zazpívali. Vyvlíkli jsme se z toho. Kamarádi, snad příště... Babička Mary tentokrát přijela z Týnce nad Sázavou i s Jožinem z Bažin, leč vody bylo málo. Ale dopluli. Skokový závod minikoní pod taktovkou manželů Hejhalových proběhl opět úspěšně, žádný roztomilý koník se nezranil a při závěrečném představení u podia pozdravila kamarády i Veronika Žilková, maminka vodičky minikoně. Prozradila na sebe, že kdysi jezdila se Žalmanem na tábory. No co se všechno člověk nedozví.

Dobře bylo na břehu řeky Sázavy nedaleko Medníka. Díky kamarádi, že jste přišli a těšíme se na vás příští rok. Máte li chuť, podívejte se dole do galerie, kde pro vás Jitka nafotila bohatě obrázků .

Míla

Zde si můžete prohlednout program, kdo u nás hrál :

Čas vystoupení Skupina nebo písničkář
 11:00 - 11:45  Poutníci
 12:00 - 12:30  Vlak do Dobříše
 12:45 - 13:15  Gladly S.W.
 13:30 - 14:15  Cop
 14:30 - 15:00  Kamarádi starý řeky
 15:15 -- 15:45  Paběrky Marko Čermáka
 16:00 - 16:30  Jitka Vrbová a Standa Chmelík
 16:45 - 17:45  Pavel Dobeš
 18:00 - 18:45  Pacifik
 19:00 - 20:00  Klíč (kvartet)
 20:15 - 21:15  Taxmeni
 21:30 - 22:00  Epydemye