Kurzy


Vodácké kurzy

pořádáme po předchozí domluvě  na e-mailové na adrese skola@dronte.cz, nebo na telefonním čísle 604 737 687.

Kurzy pro začátečníky je možné uspořádat po domluvě, nejlépe na Berounce ve Zvíkovci. Na klidné vodě se naučíte bezpečně nasednout, pádlovat vpřed i vzad, zastavit, zatočit, zvyknete si na pocit lodě při rovné jízdě i náklony. Až si budete jisti, zajedeme do mírného proudu.
Vyzkoušíte si nájezdy do proudu, zastavení ve vracáku, přejezdy, zastavení v proudu, možná i traverz.

V létě pořádáme vodácký tábor na Ohři s výcvikem jízdy na kanoích, kajacích, hrátkami na vodě, ve vodě i na suchu a sjížděním úseků Ohře. Zúčastnit se mohou všichni, kteří chtějí pochopit vodu, dospělí, mládež, děti s rodiči i bez.

Pravidelně jezdíme na české řeky a potoky na přírodní vodě i při vypouštění vody z přehrad pro vodáky - na Chrudimku, Doubravku, Divokou Orlici, Mastník, Otavu, Labe, Blanici, Jihlavku, Svratku, Úhlavu, Teplou, Střelu, Hamerský a Vavřinecký potok, Bečvárku. Na těchto řekách je potřeba již mít alespoň základní vodácké zkušenosti. Kromě techniky jízdy se na řekách seznámíte se čtením vody, taktikou a technikou jízdy v proudící vodě a ve skupině. Mnozí si dobře procvičí záchranu a samozáchranu.

Pro velmi zdatné jezdce jsou určeny akce jako Labe, Lipno a zejména akce na zahraničních řekách. Na nich poznáte krásné řeky a kraje a posunete své vodácké schopnosti do jiných úrovní. Na akcích vždy dbáme především na bezpečnost. Dokážeme odhadnout schopnosti a síly účastníků a program akcí uspořádáme tak, aby si užili všichni.Kurzy záchrany na divoké vodě

Kurzy záchrany na divoké vodě pořádáme obvykle první víkend v červnu na umělém slalomovém kanále v Roztokách u Křivoklátu pod hlavičkou Českého svazu kanoistů. Během jednoho dne se seznámíte v teorii i praxi se zásadami bezpečného chování při plavání v divoké vodě a různými způsoby záchrany lidí i materiálu z vody.Kurzy a akce na zakázku

Kurzy a akce pro školy, firmy, skupiny, jednotlivce, seniory, děti, nebo rodiny s dětmi.

Uspořádáme školní výlety, teambuildingové akce, soutěže, kurzy, školení, "tábory", pohodové vyjížďky.

Vymyslíme, naplánujeme a zajistíme odborným vedením vaše vodácké akce v Čechách i v zahraničí.