Kurzy


Kurzy pádlování

pořádáme po předchozí domluvě  na e-mailové na adrese skola@dronte.cz, nebo na telefonním čísle 604 737 687.

  • Tříhodinové kurzy pro vodáky všech úrovní, zájmů, druhů plavidel a časových možností.
  • Na klidné vodě se můžete naučit své první záběry, získat správné návyky a reflexy.  V dalších lekcích nacvičíme nájezdy, výjezdy a přejezdy v mírném proudu.
  • Naši zkušení, kvalifikovaní lektoři vás rádi naučí jezdit na kajacích, singlkanoích, deblkanoích.
  • Cena včetně zapůjčení základního vybavení 600,-Kč.
  • Předběžná domluva a přihlášky mailem, nebo telefonicky.


Vodácké kurzy na řekách

Kurzy pro začátečníky se konají nejčastěji na Sázavě v Týnci na Sázavou, na Jizeře v Benátkách, nebo na Paraplíčku. V sobotu se na klidné vodě naučíte bezpečně nasednout, pádlovat vpřed i vzad, zastavit, zatočit, zvyknete si na pocit lodě při rovné jízdě i náklony. Odpoledne si zajedeme do mírného proudu. V neděli si sjedeme vhodný úsek řeky podle vodního stavu.
Vyzkoušíte si nájezdy do proudu, zastavení ve vracáku, přejezdy, zastavení v proudu, možná i traverz.
Současně může pro zájemce probíhat kurz eskymování.

V srpnu pořádáme vodácký týden na Ohři s výcvikem jízdy na kanoích, kajacích, hrátkami na vodě, ve vodě i na suchu a sjížděním nejkrásnějších úseků Ohře. Zúčastnit se mohou všichni, kteří chtějí pochopit vodu, dospělí, mládež, děti s rodiči i bez.

Pravidelně jezdíme na české řeky a potoky na přírodní vodě i při vypouštění vody z přehrad pro vodáky - na Chrudimku, Doubravku, Mastník, Otavu, Labe, Blanici, Jihlavku, Svratku, Úhlavu, Teplou, Střelu, Hamerský a Vavřinecký potok, Bečvárku. Na těchto řekách je potřeba již mít alespoň základní vodácké zkušenosti. Kromě techniky jízdy se na řekách seznámíte se čtením vody, taktikou a technikou jízdy v proudící vodě a ve skupině. Mnozí si dobře procvičí záchranu a samozáchranu.

Pro velmi zdatné jezdce jsou určeny akce jako Labe, Lipno a zejména kurzy na zahraničních řekách. Na nich poznáte krásné řeky a kraje a posunete své vodácké schopnosti do jiných úrovní. Na akcích vždy dbáme především na bezpečnost. Dokážeme odhadnout schopnosti a síly účastníků a program akcí uspořádáme tak, aby si užili všichni.

Cena kurzů zahrnuje pouze instruktora, přípravu a vedení akce. Cena dopravy je uvedena většinou samostatně, v ceně některých kurzů je zahrnuta doprava vybavení a přejezdy v průběhu akce. Všechno potřebné vybavení je nutné objednat s přihláškou na akci, půjčovné však není zahrnuto v ceně akce.Kurzy záchrany na divoké vodě

Kurzy záchrany na divoké vodě pořádáme obvykle v červnu a v září na některém umělém slalomovém kanále. Během jednoho dne se seznámíte v teorii i praxi se zásadami bezpečného chování při plavání v divoké vodě a různými způsoby záchrany lidí i materiálu z vody.

Ti, kteří s námi jezdí na řeky by měli tento kurz považovat za povinný.

Je možné dohodnout využití času pouštění vody v kanále na výcvik a zdokonalení eskymování v proudu.Kurzy a akce na zakázku

Kurzy a akce pro školy, firmy, skupiny, jednotlivce, seniory, děti, nebo rodiny s dětmi.

Uspořádáme školní výlety, teambuildingové akce, soutěže, kurzy, školení, "tábory", pohodové vyjížďky.

Vymyslíme, naplánujeme a zajistíme odborným vedením vaše vodácké akce v Čechách i v zahraničí.