Řeka Vltava - Dvoudenní plavba

Vltava je z Vyššího Brodu až do Boršova mírně proudící peřejnatá řeka v  lesnatém údolí s množstvím sjízdných jezů a obtížností do WW1. Její průtok je regulován vypouštěním z přehrady, takže bývá po většinu roku dobře sjízdná. Protéká starobylými historickými městy s mnoha významnými památkami. V okolí řeky je dostatek kempů, tábořišť, penzionů, restaurací a stánků. Silnice vede podél řeky až do Českého Krumlova, potom ji kříží až ve Zlaté Koruně a Boršově. Do Vyššího Brodu a z Boršova je možné dojet vlakem. Podél řeky v letní sezoně jezdí zvláštní autobusy pro vodáky, které vás dovezou zpět na start k vašemu autu. Pro dvoudenní plavbu doporučujeme zvolit jeden z úseků:

Vyšší Brod - Český Krumlov - 39 km

Lodě vám dovezeme přímo k řece do kempu Pod hrází ve Vyšším Brodě. Již po kilometru plavby vás čeká jez sjízdný propustí vlevo, která za větší vody "zalejvá". Druhý jez Herbertov, po dalších 3 km plavby,  má v propusti u pravého břehu dřevěný skluz pro vodáky a pod ním lehkou "slalomovou trať". Dalších 6 km řeka teče v mírných peřejích k Rožmberku, kde vás čeká další jez, na kterém byla nově vybudována u pravého břehu sportovní propust. Objedete hrad meandrem Vltavy a za lávkou na pravém břehu můžete zatábořit v kempu U Nojdy. Na prohlídku hradu to máte odtud asi 300metrů. Do Krumlova vás čeká ještě 24 km, proto zvažte táboření až v kempu Branná po dalších 10 km plavby bez jezů. Další jez je až 10 km pod Brannou ve Větřní, kde byla rovněž vybudována sportovní propust u pravého břehu. Nezapomenutelný různobarevný odpad z papírny, který zpestřoval další plavbu je již minulostí. Po 2 km následuje další jez, Konopa, s propustí vpravo a 1 km pod ním  vjíždíte do meandru Českého Krumlova s pěti jezy, které jsou všechny opraveny a sjízdné. Lodě odevzdáte v kempu Krumlov pod městem na levém břehu na ř.km 280,5.

Po domluvě máte možnost plavbu ukončit nad Českým Krumlovem v kempu Nové Spolí na pravém břehu.

Rožmberk - Zlatá Koruna - 40 km

Lodě pro plavbu na tomto úseku vydáváme na pravém břehu u benzínové pumpy asi 200 m nad mostem. Po 0,5 km sjedete Rožmberský jez nově vybudovanou sportovní propustí vpravo a čeká vás 20 km plavby peřejnatou řekou bez jezů až k Větřní, kde byla na jezu rovněž vybudována sportovní propust u pravého břehu. Nezapomenutelný různobarevný odpad z papírny, který zpestřoval další plavbu je již minulostí. Po 2 km následuje další jez, Konopa, s propustí vpravo a 1 km pod ním máte možnost zatábořit na pravém břehu v kempu Nové Spolí. Vřele doporučujeme večerní procházku Českým Krumlovem s návštěvou vyhlášených hospůdek. Druhý den zahájíte průjezdem meandry Krumlova s pěti jezy, které jsou všechny opraveny a sjízdné. Po 16 km plavby sjedete poslední jez tohoto úseku, rovněž sportovní propustí vpravo, a lodě nám odevzdáte v kempu Zlatá koruna na pravém břehu.

Český Krumlov - Boršov - 36 km

Lodě vydáváme v kempu Nové Spolí nad Českým Krumlovem na pravém břehu. Hned na počátku plavby si užijete průjezd meandry Krumlova s pěti jezy, které jsou všechny opraveny a sjízdné. Kdo by měl z jezů strach a chtěl začít plavbu až pod Krumlovem v kempu na levém břehu, musí se domluvit předem. Odtud řeka meandruje lesnatým údolím s mírnými peřejemi. Další jez se sportovní propustí vpravo je až ve Zlaté Koruně, kde můžete přenocovat v kempu na pravém břehu. Komu zbývají síly, může si večer zaběhnout na nejvyšší vrchol Blanského lesa - Kleť, nebo navštívit místní klášter. Druhý den pokračuje vaše pohodová plavba v krásné přírodě až k Březí, kde přenesete jez Zátkova mlýna a skončíte v kempu Poslední štace, kde lodě vybíráme.

 PODMÍNKY SPLUTÍ

Při dvoudenních výpůjčkách půjčujeme vybavení v SETECH, což je plavidlo, pádla, vesty a barel. Pokud potřebujete dětské vesty, je nutné to uvést v objednávce, automaticky vozíme vesty dospělých velikostí. K setu si můžete doobjednat další vybavení. Všechno vybavení ze setu si nemusíte vyzvednout, ale cena se tím nemění. V ceně výpůjčky setu je na vyjmenovaných trasách již zahrnuta doprava vybavení na začátek a z konce plavby. Při výpůjčce na jinou trasu si musíte připlatit za dopravu cenu podle ceníku. Dopravu osob zpět na start nezajišťujeme. Lze ale zajistit placený odvoz osob.

K objednávce doporučujeme sjednat POJIŠTĚNÍ pro případ zrušení plavby ve výši 20% ceny včetně dopravy, kdy vám v případě zrušení plavby nejpozději 12 hodin před zahájením plavby vrátíme půjčovné za zrušenou objednávku, nebo její část. Může se hodit v případě povodně, sucha, špatného počasí, nemoci posádky a jiných nepředvídatelných situací.

Zejména pro nafukovací plavidla důrazně doporučujeme sjednat POJIŠTĚNÍ PROTI POŠKOZENÍ materiálu ve výši 10% ceny. Vztahuje se na neúmyslné poškození při řádném používání a péči o vybavení. Pojistit lze pouze celou objednávku.