Na vodu s Dronte 2016

Datum konání: 16. 4. 2016 10:00 Místo: 49°49'55.8"N 14°35'35.5"E

Rezervace

Kurz pro začátečníky a mírně pokročilé na kanoích i kajacích.
Sejdeme se v sobotu 16.4.2016 do 10:00 hodin v Týnci nad Sázavou na pravém břehu u jezu. Povíme si něco o oblečení, lodích, vybavení a základních pravidlech bezpečnosti při jízdě na řekách.
Na klidné vodě nad jezem se naučíte základní záběry a ovládání lodě a potom sjedeme s intenzivním cvičením střídaným volnou jízdou do Kamenného Přívozu, nebo až do Pikovic. Naučíte se základní záběr vpřed, zastavit, jízdu vzad, řízení lodě, zatáčení, zvyknete si na houpání a naklánění lodě. Pokusíte se naučit vnímat vodu, poznat proč se jak chová a co to s vámi dělá, jak docílit toho, abyste jeli tam, kam chcete, abyste s vodou nebojovali, ale naučili se si od ní nechat pomáhat. Zkusíte si přejíždět mírný proud, přistávat v proudu ke břehu, vyjíždět do proudnice.
V případě nízkého vodního stavu se kurz uskuteční v Brandýse nad Labem, kde je klidná voda, přírodní mírná řeka i umělé peřeje slalomového kanálu, které určitě potěší každého.
Nepodceňte oblečení. Na vodu doporučuji neopren, bundu, všichni musí mít pevné boty do vody, loď, pádlo, špricku, vestu, helmu. Všechno vybavení si můžete půjčit v naší půjčovně a objednat spolu s přihláškou na akci, v tom případě uveďte své míry a váhu. Půjčení vybavení není zahrnuto v ceně kurzu. Pokud máte vybavení svoje, raději ho popište do poznámky v objednávce, aby vám něco nechybělo.

Cena symbolická 200 Kč za kajakáře, 150 Kč za kanoistu.