Vodácký festival a Retro plavba 2024

 

Tak už je to za námi...

 

Jak se blížilo datum 20.4.2024, tak se vyhlídky na hezké počasí stávaly chmurnější a chmurnější. Nakonec, co čert nechtěl, trefili jsme se do nejstudenějšího a nejdeštivějšího dne. A to nás čekala prodloužená plavba z Vlastějovic. Není se co divit, že se tam na startu sešly pouze dvě lodě. Ne že by zabloudily, ale ostatní zůstaly doma. Prostě stárneme a dva stupně nad nulou není pro klouby a kosti příznivá teplota.

Převezli jsme auta a dvě loďky se vydaly na cestu. Na té jedné statečný Vláďa Hejtmánek z Brna, na druhé trojice kamarádů z Čejetic od Otavy, s kytarou a písničkami. Až jsem se divil, že při tom dešti se kytara nerozlepila. Bonusem plavby byly dva jezy. Plavba trvala dvě hodiny a v přidané trase byl spíše volej. Vodák prostě musí mít napádlováno.

V odpoledním programu jsme se těšili na klasické trampské a folkové písně. Podium bylo hezky prostorné a letos přibyly i dva stany pro diváky, což se ukázalo od Města Zruč nad Sázavou jako prozřetelné. Posluchačů bylo kolem stovky, pěkně zabalení do zimních bund vytvořili skvělou atmosféru. Nejprve hrála vodácká kapela Poslední štych z Prahy, ty pak vystřídala legendární trampská kapela Chrpa. Nové struny si přivezly jako tradičně svůj fan klub a o to byl jejich výsledek rozvernější a velkolepější. Závěr patřil nestárnoucímu Pacifiku, kdy v závěru diváci udělali před podiem kotel - no spíše takový kotlík a vytvořili úžasnou atmosféru. Díky všem za účast a statečnost, že vydrželi v takovém chladu.