Řeka Berounka - Dvoudenní plavba

CHRÁST - LIBLÍN - 23 km

Začátečníkům dopručujeme pohodovou dvoudenní plavbu z Chrástu do Liblína dlouhou 23 km. Lodě si vyzvednete dopoledne mezi 9 a 12 hodinou v kempu u Dolanského mostu na pravém břehu a po plavbě opuštěným údolím s nádhernou romantickou přírodou se šesti jezy odevzdáte lodě na tábořišti Na Střelnici v Liblíně na pravém břehu mezi 15 a 16 hodinou. Přespat můžete v tábořišti v Plané v polovině cesty. Pokud jste vyjeli pozdě, můžete využít již tábořiště v Nadrybech u přívozu po 6,5 km plavby.

CHRÁST - ZVÍKOVEC - 43,5 km

Dvoudenní plavbu na horním toku Berounky začnete na pravém břehu v tábořišti u Dolanského mostu v Chrástu u Plzně mezi 9 a 12 hodinou. Po 23 kilometrech dojedete mírně proudící řekou se šesti jezy, z nichž se některé dají za příznivého vodního stavu sjet, do Liblína. Rodiny s dětmi mohou využít kemp Kobylka, ostatní vodáci jistě ocení atmosféru vodáckého tábořiště Na Střelnici, kde si mohou posedět a zazpívat u táboráku, nebo využít pohostinnosti stylového stánku s občerstvením. Druhý den vás opět čeká pohodová plavba nedotčenou přírodou PR pod Krašovem. Tato romantická zřícenina vás možná přiměje zakotvit a vyrazit pro změnu kousek pěšky. Po nedlouhém, ale strmém stoupání budete odměněni nejen nádhernou vyhlídkou na údolí řeky Berounky, ale i atmosférou této historické památky. Pak vás čeká zbytek plavby po klidné řece a mnohým příjde líto, že ve Zvíkovci, na levém břehu cca 400 metrů pod mostem (výběrní místo RS Pohoda) plavba končí. Lodě zde odevzejte mezi 15 a 16 hodinou.

LIBLÍN - ZVÍKOVEC  - 21 km

Pohodářům a romantikům doporučujeme plavbu z Liblína do Zvíkovce dlouhou 21 km. Lodě si vyzvednete dopoledne mezi 9 a 10 hodinou v tábořišti Na Střelnici na pravém břehu. Během plavby překonáte 4 jezy a asi v polovině cesty navštivte romantickou zříceninu hradu Krašov. Lodě odevzdáte v rekreačním středisku Pohoda na levém  břehu pod Zvíkovcem mezi 15 a 16 hodinou. 

Pro ubytované v tábořišti U Potůčků nabízí pan majitel tábořiště po domluvě možnost vyvezení ráno do Liblína, a druhý den svezení zpět ze Zvíkovce do tábořiště. Mohou tedy jet na lehko a to je velká výhoda.

ROZTOKY - NIŽBOR - 20 km

Další možnost dvoudenní trasy je pěkný úsek z Roztok u Křivoklátu do Nižboru dlouhý 20 km. Lodě si vyzvednete dopoledne mezi 9 a 10 hodinou nad jezem u restaurace U Jezzu na pravém břehu. Hned po nasednutí přenesete jez v Roztokách po levém břehu. Pozor za zvýšeného vodního stavu to do jezu táhne a je velmi nebezpečný. Raději ani nenasedejte a přeneste vpravo pod stalomovou dráhu. Přenocování je možné v tábořišti Riviera ve Zbečně po 9 km, nebo po 12,5 km v Račicích za jediným jezem na této trase. Konec je nad jezem v Nižboru na pravém břehu mezi 15 a 17 hodinou. Velkou výhodou je možnost hromadné dopravy, Roztoky a Nižbor jsou na železniční  trati Beroun - Rakovník.

ROZTOKY - BEROUN - 27,5 km

Delší verzí předchozí trasy je úsek z Roztok u Křivoklátu do Berouna dlouhý 27,5 km. Přenocování doporučujeme v po 12,5 km v Račicích za prvním jezem, nebo v tábořišti Blackfoot pod Žloukovicemi po 17,5 km. Druhý den budete muset přenést jezy v Nižboru a Hýskově. Tam si při přenášení nezapomeňte dojít na vyhlášenou točenou zmrzlinu. Konec je v kempu Beroun na levém břehu. Velkou výhodou je možnost hromadné dopravy, Roztoky jsou na železniční  trati Beroun - Rakovník.

NIŽBOR - ZADNÍ TŘEBAŇ - 23 km

Dvoudenní plavbu na dolním toku zahájíte v Nižboru. Lodě zde vydáváme na pravém břehu na louce těsně nad jezem od 10:30 do 11:30. Stejně jako celý tok Berounky, i v tomto úseku řeka klidně teče lesnatým údolím. Jez v Nižboru i Hýskově mohou být za příznivého vodního stavu sjízdné. Po 12 km dojedete do Berouna, k přenocování doporučujeme využít kemp Na hrázi na levém břehu. Můžete dojet až do Srbska, kde je příjemný kemp v klidném prostředí. Tím byste mohli ušetřit čas na prohlídku hradu Karlštejn.

V Berouně budete muset přenést po pravém břehu (ostrově) velký berounský jez. Na svačinku doporučujeme vysednout v bývalém lomu Alkazar na levém břehu, oběd v restauraci v Srbsku. Na trase vás čeká ještě jez v Karlštejně, který je za příznivého vodního stavu sjízdný po jezu, za vyšší vody může být i pod jezem nebezpečný vývar. V propusti u levého břehu se tvoří vývar vždy, za vyššího stavu se nepřibližujte, přeneste z uctivé vzdálenosti. Kombinace s návštěvou a prohlídkou hradu Karlštejn je velice časově náročná, nechte ji raději na jiný den. Jez v Zadní Třebani je za vhodného vodního stavu také sjízdný po jezu v pravé části. Hned pod jezem vystupte do kempu a lodě odevzdejtemezi 16 a 17 hodinou. K nádraží je to odtud asi 400 metrů.

​Na 1. prázdninový týden 1.-7.7. přijímáme pouze objednávky na 3 a více dní s platbou předem.Objednávku vybavení zadáte na webovém formuláři pod odkazem vlevo na této stránce.

Máte možnost zvolit levnější ceny s platbou předem na účet, nebo vyšší ceny s platbou hotově při přebírání lodí. Pokud máte nestandardní požadavky, napište je do poznámky, my podle nich objednávku upravíme, nebo se vám ozveme pro upřesnění.

Po vašem zadání objednávku zpracujeme a pokud je vybavení k dispozici, schválíme a objednané položky vám rezervujeme. Současně s potvrzením
mailem rezervace obdržíte výzvu k zaplacení půjčovného do 12 pracovních dnů na náš účet. Pokud datum plavby začíná dříve než za 12 dní, musí být objednávka zaplacena nejpozději 5 dní před začátkem plavby. Pokud není v tomto termínu objednávka zaplacena, ceny se automaticky přepočtou na ceny objednávky s platbou na místě. Případný doplatek za doobjednávku může být zaplacen v hotovosti při přebírání lodí.
 
Neposlání platby, nebo zálohy v termínu rezervaci neruší, rezervaci je nutno zrušit písemně mailem.

​Na 1. prázdninový týden 1.-7.7. přijímáme pouze objednávky na 3 a více dní s platbou předem.

Na žádné naší pobočce není možné platit platební kartou.

Pro plánování trasy využijte vodáckou navigaci, kde najdete nejaktuálnější informace, včetně aktuálního vodního stavu a limitů sjízdnosti.

Po objednání Vám přijde mailem odkaz na Vaší plavbu po řece spolu s objednávkou lodí - stačí kliknout na odkaz a všechny důležité informace máte k dispozici. Pokud si aplikaci chcete stáhnout ihned, tak odkaz je zde.

Cena objednávky se skládá z ceny za objednané lodě a další vybavení (pádla, vesty a barely jsou zdarma k lodi do daného počtu, ale musíte si zdat požadované počty dospělých a dětských) a dále z ceny dopravy vybavení.
Poplatek za dopravu vybavení  je paušální za celou objednávku bez ohledu na její velikost. V případě změn a nestandardních míst nebo časů předání vybavení Vám máme právo naúčtovat příplatek za mimořádný svoz ve výši 300 Kč k obvyklé ceně dopravy v místě. Při nedodržení času vrácení vybavení máme právo požadovat za každou započatou hodinu čekání poplatek ve výši 300 Kč. Do některých míst vozíme lodě zdarma.
 
Cena za převoz zavazadel "bagáže" je 40 Kč za kus, minimálně však 900 Kč za objednávku.

Převoz osob nezajišťujeme.

Pojištění proti poškození materiálu je v ceně výpůjčky. Vztahuje se na neúmyslné poškození při řádném používání.

Pojištění proti poškození se nevztahuje:

-Na poškození vybavení ohněm.
 (pozor na vesty, špricdeky, loďáky, barely a nafukovací lodě)

-Na prasknutí nafukovacích lodí působením tepla nebo slunce.
 (nafukovací lodě musíte na břehu vždy upustit - hrozí prasknutí)

-Na poškození pádel přenášením lodí.
(lodě prosím nepřenášejte pomocí pádel - pádla se snadno poškodí, ohnou, nebo zlomí)

Slevy 
Klient, který má v našem objednávkovém systému uskutečněnou objednávku, získá automaticky věrnostní slevu 3% z ceny objednávky. Klienti se automaticky přiřazují podle mailové adresy, není nutná registrace.

Objednávkám za více než 3 000 Kč náleží množstevní sleva 3% až 12% z ceny.

Školy a dětské organizace mohou požádat o slevu až 25%.

Storno podmínky
Při zrušení, nebo změně rezervace je nájemce povinen uhradit stornopoplatek:
-Při stornu více než 2 dny před akcí - 10% ceny.
-Při stornu 2 a méně dní před akcí - 100% ceny.
-Při předčasném ukončení, nebo jiné změně v průběhu plavby - 100% ceny.
-Při změně vybavení, nebo délky trasy rezervace, kdy se cena objednávky sníží, je stornopoplatek vypočten z rozdílu ceny mezi původní a upravenou objednávkou.
Cenou se rozumí pouze cena za vybavení bez ceny dopravy a převozu bagáže.

Pro podrobné informace si přečtěte obchodní podmínky.

Rádi vám s čímkoliv pomůžeme - jak před vyplutím , tak i na vodě jsme tu pro vás.

Vaše dotazy pošlete na berounka@dronte.cz, nebo nám zavolejte na  605 242 819.

Těšíme se na Vás na vodě  DRONTE Berounka.