Řeka Berounka - Jednodenní plavba

CHRÁST - LIBLÍN - 23 km

Na horním toku jsme pro zdatné vodáky za dobrého vodního stavu připravili celodenní plavbu z Chrástu do Liblína dlouhou 23 km. Lodě si vyzvednete dopoledne mezi 9 a 12 hodinou v kempu u Dolanského mostu na pravém břehu. Po plavbě opuštěným údolím s nádhernou romantickou přírodou se šesti jezy odevzdáte lodě na tábořišti Na Střelnici v Liblíně na pravém břehu mezi 15 a 16 hodinou. Asi 4,5 kmpřed koncem doporučujeme vyběhnout na zříceninu hradu Libštejn na pravém břehu. Úsek je dlouhý a za nízkého vodního stavu je práce ho za jeden den stihnout. Pro úplné začátečníky ho příliš nedoporučujeme.

LIBLÍN - ZVÍKOVEC  - 21 km

Dalším úsekem na horním toku je celodenní plavba z Liblína do Zvíkovce dlouhá 21 km. Lodě si vyzvednete dopoledne mezi 9 a 10 hodinou v tábořišti Na Střelnici na pravém břehu. Během plavby překonáte 4 jezy a asi v polovině cesty navštivte romantickou zříceninu hradu Krašov. Lodě odevzdáte v rekreačním středisku Pohoda na levém  břehu pod Zvíkovcem mezi 15 a 16 hodinou. Úsek je také docela dlouhý a za nízkého vodního stavu trvá plavba opravdu celý den.

LIBLÍN - U POTŮČKŮ - 13 km, U POTŮČKŮ - ZVÍKOVEC  - 8 km

Doporučujeme využít možnost  a trasu zkrátit. Pro ubytované v tábořišti U Potůčků nabízí pan majitel tábořiště po domluvě možnost vyvezení do Liblína, nebo svezení zpět ze Zvíkovce do tábořiště. První část je asi hezčí, i když delší. Jízky jsou nízké a mohou být sjízdné a hrad Krašov určitě stojí za návštěvu. Druhá část je kratší, první jez může být sjízdný, ale druhý jez, ve Zvíkovci, je potřeba přenést vlevo.

ZVÍKOVEC - ROZTOKY - 18,5 km, (ZVÍKOVEC - SKRYJE - 6 km, SKRYJE - ROZTOKY - 12,5 km - příplatek na dopravu vybavení 360 Kč)

Romantickým krajem střední Berounky proplujete při jednodenní plavbě ze Zvíkovce do Roztok u Křivoklátu dlouhé 18,5 km. Lodě si vyzvednete dopoledne mezi 9 a 10 hodinou v rekreačním středisku Pohoda na levém  břehu pod Zvíkovcem. Na plavbě klidným krajem Oty Pavla vás čekají 3 jezy. Můžete navštívit zříceniny hradu Týřov, legendární restauraci U Rozvědčíka, nebo muzeum Oty Pavla u Branovského přívozu. Plavbu ukončíte nad jezem v Roztokách u Křivoklátu  na pravém břehu mezi 15 a 16 hodinou. Pokud se najíte v místní restauraci U Jezzu, určitě nebudete litovat. Z Roztok jezdí vlaky směr Beroun a Rakovník, k nádraží to je 1,5 km.

ROZTOKY - NIŽBOR - 20 km, (ROZTOKY - ZBEČNO - 9 km, ROZTOKY - RAČICE - 12,5 km - příplatek na dopravu vybavení 300, 390 Kč)

Další možnost celodenní trasy je pěkný úsek z Roztok u Křivoklátu do Nižboru dlouhý 20 km. Lodě si vyzvednete dopoledne mezi 9 a 10 hodinou nad jezem u restaurace U Jezzu na pravém břehu. Hned po nasednutí přenesete jez v Roztokách po levém břehu. Pozor za zvýšeného vodního stavu to do jezu táhne a je velmi nebezpečný. Raději ani nenasedejte a přeneste vpravo pod stalomovou dráhu. Jediný jez Valentův mlýn je šikmý, může být sjízdný vpravo, nebo ho snadno přenesete. Za ním je tábořiště Račice, kde je v případě problémů možno za příplatek skončit. Konec je nad jezem v Nižboru na pravém břehu mezi 15 a 17 hodinou. Velkou výhodou je možnost hromadné dopravy, Roztoky a Nižbor jsou na železniční  trati Beroun - Rakovník.

BEROUN - ZADNÍ TŘEBAŇ - 14 km

Pro jednodenní plavbu na dolním toku doporučujeme trasu dlouhou 14 km z Berouna do Zadní Třebaně. Startovní i cílový bod mají výborné spojení vlakem s Prahou. Lodě vydáváme v kempu Na hrázi v Berouně na levém břehu mezi 9 a 10:30. Brzy po začátku budete muset přenést po pravém břehu velký berounský jez. Na svačinku doporučujeme vysednout v bývalém lomu Alkazar na levém břehu, oběd v restauraci v Srbsku. Na trase vás čeká ještě jez v Karlštejně, který je za příznivého vodního stavu sjízdný po jezu, za vyšší vody může být i pod jezem nebezpečný vývar. V propusti u levého břehu se tvoří vývar vždy, za vyššího stavu se nepřibližujte, přeneste z uctivé vzdálenosti. Kombinace s návštěvou a prohlídkou hradu Karlštejn je velice časově náročná, nechte ji raději na jiný den. Jez v Zadní Třebani je za vhodného vodního stavu také sjízdný po jezu v pravé části. Hned pod jezem vystupte do kempu a lodě odevzdejtemezi 16 a 17 hodinou. K nádraží je to odtud asi 400 metrů. Tato trasa je vhodná i pro úplné začátečníky.

​Na 1. prázdninový týden 1.-7.7. přijímáme přednostně objednávky na 3 a více dní s platbou předem.Objednávku vybavení zadáte na webovém formuláři pod odkazem vlevo na této stránce.

Máte možnost zvolit levnější ceny s platbou předem na účet, nebo vyšší ceny s platbou hotově při přebírání lodí. Pokud máte nestandardní požadavky, napište je do poznámky, my podle nich objednávku upravíme, nebo se vám ozveme pro upřesnění.

Po vašem zadání objednávku zpracujeme a pokud je vybavení k dispozici, schválíme a objednané položky vám rezervujeme. Současně s potvrzením
mailem rezervace obdržíte výzvu k zaplacení půjčovného do 12 pracovních dnů na náš účet. Pokud datum plavby začíná dříve než za 12 dní, musí být objednávka zaplacena nejpozději 5 dní před začátkem plavby. Pokud není v tomto termínu objednávka zaplacena, ceny se automaticky přepočtou na ceny objednávky s platbou na místě. Případný doplatek za doobjednávku může být zaplacen v hotovosti při přebírání lodí.
 
Neposlání platby, nebo zálohy v termínu rezervaci neruší, rezervaci je nutno zrušit písemně mailem.

​Na 1. prázdninový týden 1.-7.7. přijímáme pouze objednávky na 3 a více dní s platbou předem.

Na žádné naší pobočce není možné platit platební kartou.

Pro plánování trasy využijte vodáckou navigaci, kde najdete nejaktuálnější informace, včetně aktuálního vodního stavu a limitů sjízdnosti.

Po objednání Vám přijde mailem odkaz na Vaší plavbu po řece spolu s objednávkou lodí - stačí kliknout na odkaz a všechny důležité informace máte k dispozici. Pokud si aplikaci chcete stáhnout ihned, tak odkaz je zde.

Cena objednávky se skládá z ceny za objednané lodě a další vybavení (pádla, vesty a barely jsou zdarma k lodi do daného počtu, ale musíte si zdat požadované počty dospělých a dětských) a dále z ceny dopravy vybavení.
Poplatek za dopravu vybavení  je paušální za celou objednávku bez ohledu na její velikost. V případě změn a nestandardních míst nebo časů předání vybavení Vám máme právo naúčtovat příplatek za mimořádný svoz ve výši 300 Kč k obvyklé ceně dopravy v místě. Při nedodržení času vrácení vybavení máme právo požadovat za každou započatou hodinu čekání poplatek ve výši 300 Kč. Do některých míst vozíme lodě zdarma.
 
Cena za převoz zavazadel "bagáže" je 40 Kč za kus, minimálně však 900 Kč za objednávku.

Převoz osob nezajišťujeme.

Pojištění proti poškození materiálu je v ceně výpůjčky. Vztahuje se na neúmyslné poškození při řádném používání.

Pojištění proti poškození se nevztahuje:

-Na poškození vybavení ohněm.
 (pozor na vesty, špricdeky, loďáky, barely a nafukovací lodě)

-Na prasknutí nafukovacích lodí působením tepla nebo slunce.
 (nafukovací lodě musíte na břehu vždy upustit - hrozí prasknutí)

-Na poškození pádel přenášením lodí.
(lodě prosím nepřenášejte pomocí pádel - pádla se snadno poškodí, ohnou, nebo zlomí)

Slevy 
Klient, který má v našem objednávkovém systému uskutečněnou objednávku, získá automaticky věrnostní slevu 3% z ceny objednávky. Klienti se automaticky přiřazují podle mailové adresy, není nutná registrace.

Objednávkám za více než 3 000 Kč náleží množstevní sleva 3% až 12% z ceny.

Školy a dětské organizace mohou požádat o slevu až 25%.

Storno podmínky
Při zrušení, nebo změně rezervace je nájemce povinen uhradit stornopoplatek:
-Při stornu více než 2 dny před akcí - 10% ceny.
-Při stornu 2 a méně dní před akcí - 100% ceny.
-Při předčasném ukončení, nebo jiné změně v průběhu plavby - 100% ceny.
-Při změně vybavení, nebo délky trasy rezervace, kdy se cena objednávky sníží, je stornopoplatek vypočten z rozdílu ceny mezi původní a upravenou objednávkou.
Cenou se rozumí pouze cena za vybavení bez ceny dopravy a převozu bagáže.

Pro podrobné informace si přečtěte obchodní podmínky.

Rádi vám s čímkoliv pomůžeme - jak před vyplutím , tak i na vodě jsme tu pro vás.

Vaše dotazy pošlete na berounka@dronte.cz, nebo nám zavolejte na  605 242 819.

Těšíme se na Vás na vodě  DRONTE Berounka.