Kanoe


všechny kanoe, které naše půjčovna půjčuje jsou vyrobeny z plastu - polyetylenu, jsou vybaveny úchyty, do všech typů lze umístit 2 kusy barelů. Tvarem, velikostí a vlastnostmi se liší.

V následující tabulce se vám pokusíme poskytnout informace, které by vám mohly pomoci vybrat ten správný typ pro vás na vámi vybranou řeku.

název parametry popis

Vydra

Kanoe Vydra

 

 

 

 

 

kanoe Tydra

 

 

 

 

 

výrobce: Maku,

délka: 445 cm

šířka: 80 cm

hmotnost: 37 kg

nosnost: 280kg

sedačky: 2, dřevo

 Klasická kanoe vyrobená podle vzoru laminátových kanoí. Nepochybně nejrozšířenější typ kanoí u nás. Je rychlá, snadno se řídí, uveze pohodlně 2 osoby i s bagáží. Všechny úseky řek, na kterých půjčujeme se dají na Vydrách sjet za normálních vodních stavů bez problémů. O volbě jiného typu lodě by měli uvažovat velmi těžké posádky a velice bázlivé posádky.

Vydry je možno vypůjčit na všech řekách, kde máme půjčovny, nebo si je nechat dovézt na jinou vámi vybranou řeku. Vydry nechybí ani při půjčování lodí na vodáckých akcích.

výrobce: Tydra 

délka: 456 cm

šířka: 80 cm

hmotnost: 39 kg

nosnost: 300kg

sedačky: 2, dřevo

 

 

Agara

výrobce: Noah

délka: 405 cm

šířka: 87 cm

hmotnost: 45 kg

výtlak: 800l

sedačky: 2, dřevo

 Kanoe nové generace. Kratší, širší, nosná a velice stabilní a točivá, tvar paluby brání zalévání ve vlnách. Její skvělé vlastnosti se dají využít dvojím způsobem: začátečníci na výletních řekách se nemusí bát zvržení, snadno se ovládá, uveze velký náklad. Zkušení vodáci si mohou sjet i vodnatější a kamenitější toky WW2, nenabere se jim do lodi ve vlnách voda, snadno mohou manévrovat mezi kameny. Loď se výborně ovládá i v singlu. To využijí ti, se kterými se již do lodi nikdo nevejde, samotáři a majitelé dětí a psů. Na přední sedačku se pohodlně vejdou dvě školkové děti.

Agary je možno vypůjčit na všech řekách, kde máme půjčovny, nechat si je dovézt na jinou vámi vybranou řeku, nebo si je vypůjčit na váš vodácký zájezd. Jsou velice vhodné na vodáckých akcích při pouštění vody z přehrad.

 

 

Samba

výrobce: Železný

délka: 450 cm

šířka: 88 cm

hmotnost: 35 kg

nosnost: min. 300kg

sedačky: 2, plast

 Moderní celoplastová kanoe na lehkou vodu.

Dvoumístnou Sambu máme k půjčení pouze jednu na Ohři.

 

 

Samba

Kanoe Samba

výrobce: Železný

délka: 520 cm

šířka: 89 cm

hmotnost: 44 kg

nosnost: min. 380kg

sedačky: 3, plast

 Moderní celoplastová kanoe na lehkou vodu. Velmi stabilní, oblíbená zejména pro rodiny s dětmi. Snadno uveze 3 lidi a bagáž.

Trojmístných Samb máme k půjčení pouze malý počet a to na Ohři, na ostatních řekách  Samby nepůjčujeme.

 

 

Roka

výrobce: Maku

délka: 450 cm

šířka: 96 cm

hmotnost: 45 kg

nosnost: min. 460kg

sedačky: 3, dřevo

 Obrovská trojmístná kanoe pro obrovské lidi. Nejnosnější plastová kanoe s největším vnitřním prostorem na našich řekách.

Vhodná i pro rodinu se dvěma malými dětmi.

 

 

Tukan

kanoe Tukan

výrobce: Maku

délka: 450 cm

šířka: 88 cm

hmotnost: 40 kg

nosnost: min. 380kg

sedačky: 3, dřevo

 Stabilní třísedačková kanoe na lehkou vodu pro rodiny s dětmi. Ačkoli je kanoe mimořádně stabilní, tři velcí vodáci mohou mít velké problémy. Pro 2 veliké vodáky je to mnohem lepší volba, než Vydra. K převozu bagáže pro 3 osoby je vhodné doplnit 2 barely o lodní pytel, třetí barel do lodě dávat nedoporučujeme.

Tukany půjčujema na všech řekách i na vodáckých akcích.

 

 

Vydra zavřená

Kanoe Vydra zavřená

výrobce: Maku, 

délka: 442 cm

šířka: 82 cm

hmotnost: 37 kg

nosnost: 300kg

sedačky: 2, dřevo

 Zavřená verze kanoe vydra. Vhodná pro zkušené vodáky na řeky do WW2(3).

Kanoe má stejný tvar dna jako otevřená Vydra, paluba je rozdělena na 3 velké otvory, 2 s dřevěnými sedačkami, středový na vložení barelů. K zabránění cákání vody do lodě je potřeba použít krycí zástěry = špricky. Bez nich je loď použitelná stejně jako otevřená.

Loď nemá žádné zařízení pro upevnění vodáka v lodi = kleky = popruhy, není vhodná na těžkou vodu.