Kajaky


Půjčujeme výhradně plastové kajaky, ale velikostí, tvarem a určením se jednotlivé druhy výrazně liší.

Obecně platí, že čím je loď delší a štíhlejší, tím je rychlejší a lépe drží směr. Takové lodě volíme pro poklidnou jízdu na líné řece, nebo pro závody. Čím má loď plošší dno, tím je stabilnější při rovné jízdě, ale lodě s oblými hranami se snadněji a plynule naklánějí a jsou stabilní v náklonu. Lodě s plochým dnem a ostrými hranami lépe a rychleji reagují na náklony a při změně proudění, ale musí se to s nimi umět! Lodě se zvednutými špičkami jsou obratnější, snadno se točí, lépe se vynořují. Lodě s bachratými a plochými špičkami se tolik nepotápějí, ale když už, tak se zastaví a hůře se vynořují. Lodě s ostrými špičkami vlny a válce propichují, více se potápějí, ale nezbrzdí se a snadno se vynoří. Do méně vodnatých a kamenitých terénů volímě lodě obratnější, kratší, na vodnaté řeky si bereme lodě objemnější.

Velký a silný vodák si vezme loď velkou, dítě, nebo slabá a drobná vodačka loď menší, ve velké by nedržela, nemohla by ji ovládat a voda by si s ní dělala co chce. Loď by ji svým objemem nechránila, ale ohrožovala.

Na výlet s kanoisty volíme lodě delší, abychom stačili a nezničili se. Pokud má celá skupina creekovky, nepojedeme na rodeovce a naopak. Stejnou řeku si můžete užít na všech typech lodí, ale na každém se jezdí jinak a sourodost skupiny je pro bezpečnost a pohodu podstatná.

Při půjčování kajaku nezapomeňte, že je nutné mít také pádlo, špricku, vestu, helmu, pokud nevezete bagáž, doporučuji nafukovací vaky proti potopení.

Cestovní kajaky

 

 

 

 

SQ/ SQ+

 

výrobce: Noah

délka: 310 cm

šířka: 61 cm

výška: 31/34 cm

výtlak: 250/280 l

hmotnost: 18/20 kg

nosnost: 45-110/70-130kg

límec: 83x47cm

Ideální kajak pro pohodovou jízdu na českých řekách. Tradiční vítěz(ka) Českého poháru vodáků. Rychlý, dobře drží směr, stabilní v náklonu, ideální na učení. Odpouští chyby, ale přiměje vodáka ke správnému a plynulému ježdění. Pohodlná sedačka, zádová opěrka, pěnové výztuhy a nožní opěrka. Bezporuchové vybavení.

Kajaky je nutné objednat s předstihem.

Kajaky je možné výhodně i koupit nové.

 

 

 

Excalibur/ Cyborg

kajak Noah Cyborg

 

výrobce: Noah

délka: 254 cm

šířka: 63 cm

výška: 33/34 cm

výtlak: 225/240 l

hmotnost: 17/18 kg

nosnost: 45-95/60-105kg

límec: 83x47cm

 

Ideální kajak pro pohodovou jízdu na řekách do WW4. Nedoporučujeme pro jezdce nad 85 kg. Rychlý, dobře drží směr, obratný, výborně projíždí válce, stabilní v náklonu, ideální na učení. Odpouští chyby, ale přiměje vodáka ke správnému a plynulému ježdění. Pohodlná sedačka, zádová opěrka, pěnové výztuhy a nožní opěrka. Bezporuchové vybavení.

Kajaky je nutné objednat s předstihem.

Kajaky je možné výhodně i koupit nové.

 

 

 

Innuendo/ Innuendo+

kajak Noah Innuendo

 

výrobce: Noah

délka: 254 cm

šířka: 63 cm

výška: 32/33 cm

výtlak: 205/215 l

hmotnost: 16/17 kg

nosnost: 40-90/60-100kg

límec: 83x47cm

 

Kajak pro jízdu na řekách do WW4 s ostřejší zádí. Nedoporučujeme pro jezdce nad 80 kg. Dno a přední paluba stejné jako Cyborg a Excalibur, ale nízká záď. Rychlý, dobře drží směr, obratný, výborně projíždí válce, stabilní v náklonu, ideální na učení. Odpouští jen některé chyby, jízda v záklonu mezi ně určitě nepatří, přiměje vodáka ke správnému a plynulému ježdění. Pohodlná sedačka, zádová opěrka, pěnové výztuhy a nožní opěrka. Bezporuchové vybavení.

Kajaky je nutné objednat s předstihem.

Kajaky je možné výhodně i koupit nové.

 

 

 

 

Ascento

kajak Noah Ascento

 

výrobce: Noah

délka: 232 cm

šířka: 66 cm

výška: 33 cm

výtlak: 270 l

hmotnost: 18 kg

nosnost: 60-120kg

límec: 83x47cm

V době svého vzniku creekovka, nyní již spíše playboat pro těžší jezdce na řeky do WW4. Na svoji délku je kajak rychlý, výborně ovladatelný, točivý, dobře proráží válce a boofuje. Tradičně jednoduchá a nezničitelná výbava, dotahovací zádová opěrka.

Kajaky je možné výhodně i koupit nové.

Kajaky do půjčovny je nutné objednat s předstihem.

 

 

Bert

 

výrobce: Železný

délka: 301 cm

šířka: 63 cm

výtlak: 270l

hmotnost: 17 kg

nosnost: 70-120kg

límec: 87x52cm

Klasický dlouhý pohodlný cestovní kajak i pro velké vodáky. Starší typ turistického kajaku na lehké řeky. Odpustí i větší chyby, stabilní, rychlý. Zvednutá špička napomáhá rychlému vynoření po sjetí jezu. Velká pohodlná sedačka a posuvná opěrka nohou. Dostatečný výtlak a vnitřní prostor umožní i naložení bagáže (v loďáku) na delší putování.

Kajaky Bert půjčujeme pouze na Ohři.

 

 

 

Raptor

kajak Raptor

 

výrobce: Železný

délka: 255 cm

šířka: 67 cm

výtlak: 303l

hmotnost: 19 kg

nosnost: 70-110kg

límec: 91x51cm

Všestranně použitelný kajak pro začátečníky na klidnou vodu i pro extrémní jezdce na velmi obtížné terény.

Raptor byl vyvinut jako creekovka, ale díky jeho vlastnostem si ho nemusíte bát vypůjčit ani na lehkou řeku. Je docela rychlý, stabilní a odpouští i větší chyby v jízdě. V půjčovně máme kajaky s posuvnou opěrkou nohou, má moderní kovové úchyty, pohodlné zádové, boční i stehenní opěrky. Do Raptora se vejde člověk do 190cm.

Raptory půjčujeme ve všech našich půjčovnách.

 

 

 Veloc

kajak Veloc

 

výrobce: Železný

délka: 245 cm

šířka: 65 cm

výtlak: 280l

hmotnost: 18 kg

nosnost: 45-85kg

límec: 88x50cm

Veloc je mladší a menší bratr Raptora. Je velice oblíbená jezdci kolem 60-75 kg. Jízdní vlastnosti, vybavení a použití má velmi podobné.

V naší půjčovně si můžete půjčit tento kajak obvykle v Praze, na ostatní řeky je potřeba objednat s předstihem.

 

 

 

 

Daemon

 

výrobce: Exo

délka: 241 cm

šířka: 66 cm

výtlak: 280l

nosnost: 50-100kg

Objemný hodný kajak na klidné i těžké řeky. Vhodný pro začátečníky i větších rozměrů, kterým odpustí hodně chyb. Pohodlné jednoduché sezení.

Kajak sídlí na Ohři, pokud by někdo trval na jeho půjčení jinde, je potřeba včas objednat.

 

 

 Cruiser

kajak Cruiser

 

výrobce: Prijon

délka: 430 cm

šířka: 68 cm

hmotnost: 23 kg

nosnost: 140 kg

límec: 110 cm

Cestovní kajak na moře, jezera a klidné řeky. Vhodný pro začátečníky i zkušené kajakáře. Rychlý, dobře drží směr, snadno se ovládá, dobře sedí na vodě. Pohodlné nasedání a vysedání, velký vnitřní prostor, uzavřený zavazadlový prostor. Bez kormidla.

 

 

 Easky

kajak Easky

 

výrobce: Pyranha

délka: 415 cm

šířka: 67 cm

hmotnost: 23 kg

nosnost: 140 kg

límec: 110 cm

Stabilní a dobře ovladatelný kajak na moře, jezera a klidné řeky. Vhodný pro začátečníky i zkušené kajakáře na moře, jezera klidné velké řeky. Rychlý, dobře drží směr, snadno se ovládá, dobře sedí na vodě. Pohodlné nasedání a vysedání, velký vnitřní prostor, uzavřený zavazadlový prostor. Bez kormidla.

Testovací kajaky

 

kajaky výrobce Pyranha a Jackson od rodeovek přes playboaty a creekovky po cestovní kajaky

Lodě si můžete půjčit jako kterékoli jiné, nebo na testování a v případě zakoupení vám bude půjčovné odečteno z ceny.

Všechny tyto lodě je možné objednat a výhodně koupit nové, nebo ojeté z testcentra. Máme vždy 1-2 kusy od jednoho typu a velikosti.

Kajaky jsou většinou v Praze, je lepší si je raději objednat s předstihem.

 

 

 

Kajaky Pyranha

Kajak Pyranha

Freestyle: 4-Twenty, Rev, Jed

Playboat: ReCoil, Varun, Z-One, Loki

Creek: Karnali, Burn, Nano, Shiva, Burn 3

River tour: Fusion

Dětský: Rebel

 

Mezi kajaky firmy Pyranha si můžete vybrat lodě pro začátečníky, turisty na klidné řeky, zkušené vodáky na hravé řeky, drsné jezdce na velmi těžkou vodu i rodeisty. Lodě Pyranha mají velmi dobré jízdní vlastnosti a vychytané vybavení. Na učení doporučuji Z-One, na hraní na řekách ReCoil, nebo Varun, pro bezpečnou jízdu na těžkých řekách Karnali, nebo Burna. Velice zajímavé jsou i novinky - ostrá Loki, bachraté a obratné Nano, veliký a pohodový Šiva.

Na stránce našeho testcentra najdete kompletní seznam typů a velikostí lodí Pyranha, které máme a odkazy na stránky s parametry jednotlivých typů lodí. 

 

 

Kajaky Jackson

kajak Jackson

Freestyle: Fun, 2 Fun

Dětský: Fun

Z kajaků Jackson si vyberou ti, kteří si chtějí řeky pořádně užít v pohodlí. Kajaky Jackson mají velice pohodlné sedačky a nastavování všech možných výplní a opěrek.

Stránky s parametry jednotlivých typů si můžete rozkliknout ze stránky testcentra.