Rio Botičo - pražskými tunely

Dobrodružná 13,5 km dlouhá plavba obtížnosti ZW po pražské říčce. Čeká vás pěkná příroda, romantická zákoutí, ale i tunely a pěkně vypečené jezy, které se v horní části dají přenést. Ideální pro nafukovačky, kajaky, zavřené kanoe, ale dá se i na otevřence. Čelovky s sebou!!

Řeka je vhodná pro zkušenější vodáky. Zpočátku úzké koryto mendruje s mírným proudem pěknou přírodou, postupně se dostává do zástavby a s tím souvisí navigace a tunely. Bez čelovky není dobré jet, protože zejména poslední tunel do Vltavy je dlouhý (700m) a zatáčí, takže je v něm absolutní tma docela dlouho. Na trase je několik kolmých jezů a stupňů s vývary. Nejvyšší jez je hned první a má výšku 2,5 metru, ale je možné ho přenést. Další se již přenášejí obtížně, neboť jsou v navigaci. Nejvyšší z nich je poslední stupeň, Grébovka, s výškou 1,5 metru.

Legendy o smrduté špinavé stoce jsou již historií. Voda pouštěná z Hostivařské přehrady je čistá. První vlna z koryta vypláchne usazenou špínu, takže plavba po Botiči je příjemná.