Čistá řeka Berounka 2016

Datum konání: 30. 4. 2016 09:00 Místo: Tábořiště U Mloka Třímany

Rezervace

Pokud by ses rád (a aktivně) zúčastnil čištění řeky Berounky, tak se k nám můžeš připojit v sobotu 30. dubna 2016. Společnými silami odklidíme z řeky a ze břehů odpadky, které do přírody nepatří. Čištění bude probíhat od Plzně až po Zvíkovec, takže nás čeká zhruba 55 km řeky. Abychom dokázali odklidit co nejvíce nepořádku, rozdělili jsme tuto trasu na 5 kratších úseků a je jen na tobě, jaký si vybereš.

1. úsek: Plzeň (Kostel sv. Jiří) - Chrást (Tábořiště u Dolanského mostu) - 11 km

2. úsek: Chrást - Planá (Tábořiště Planá) - 12 km

3. úsek: Planá - Liblín (Kemp Kobylka) - 9 km

4. úsek: Liblín - Třímany (Kemp U Mloka) - 13 km

5. úsek: Třímany - Zvíkovec (Kemp U Varských) - 9 km

Pro úsek z Plzně do Chrástu je sraz stanoven na sobotu ráno v 9 hodin v Chrástu (Tábořiště U Dolanského mostu). Pro ostatní úseky je sraz v sobotu v 9 hodin ráno v tábořišti U Mloka. Rádi tě uvidíme už v pátek večer. Pokud si chceš poslechnout dobrou muziku nebo jen tak poklábosit, tak určitě přijeď. Po ranním meetingu tě naložíme do auta a odvezeme na začátek úseku, který sis vybral. Čistit se bude za každého počasí, takže se podle toho vhodně obleč a obuj.

Pro úklid budou zajištěny lodě, pádla, vesty, barely, pytle na odpadky, ochranné rukavice. Pro všechny dobrovolníky tričko, pitný režim, buřty v cíli, přeprava osobních věcí doprovodným vozidlem.

Více zde: http://www.vodacka-berounka.cz/news/cista-reka-2016-podrobnosti/